Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: AGH sprawcą niespodzianki, bezradny Ślepsk

I liga M: AGH sprawcą niespodzianki, bezradny Ślepsk

fot. Tomasz Kozubek

Do sporej niespodzianki doszło w Krakowie, gdzie miejscowa AGH AZS pokonała znacznie wyżej notowany po rundzie zasadniczej Ślepsk Suwałki. Na dodatek zwycięstwo odniosła w bardzo dobrym stylu, a podopieczni trenera Skorego długimi fragmentami byli bezradni na jej skuteczną grę i straty będą musieli odrabiać przed własną publicznością.

Od początku spotkania do ataku ruszyli gospodarze, którzy szybko zaczęli przejmować inicjatywę na boisku. Udane zagrania Jana Fornala oraz Marcina Kani pozwoliły im odskoczyć od przeciwników na cztery oczka. Gracze Ślepska zdawali się być trochę zaskoczeni tak dobrą postawą krakowian, a na dodatek problemy w ataku miał ich lider – Wojciech Winnik, dzięki czemu AGH kontrolowała boiskowe wydarzenia. Chwilę później asa serwisowego dołożył Piotr Adamski, a zbicie ze środka Bartłomieja Mordyla sprowadziło obie ekipy na drugi czas techniczny przy sporej przewadze podopiecznych trenera Kubackiego. Gości do walki poderwał Jakub Urbanowicz, a po pomyłce w ataku Fornala wydawało się, że suwałczanie wrócą jeszcze do gry. Jednak nie udało im się w końcówce przełamać gospodarzy, którzy świetnie poczynali sobie w bloku. W dużej mierze to właśnie dzięki temu elementowi triumfowali w premierowej odsłonie (25:22).Od pierwszych minut drugiej partii inicjatywę na boisku próbowali przejąć przyjezdni. Początkowo ta sztuka im się udała, bowiem po udanej kontrze Krzysztofa Zapłackiego wysforowali się na trzypunktowe prowadzenie. Szybko je zdobyli, ale jeszcze szybciej stracili. Im dalej w głąb seta, tym szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na korzyść AGH. Przy zagrywce Michała Dzierwy zaczęła ona uciekać przeciwnikom. Ci popełniali coraz więcej błędów, a pojedyncze udane zagrania Hunka nie pozwalały im wrócić do gry. W końcówce także krakowianom przytrafiło się kilka pomyłek w ataku, ale ich rywale nie potrafili tego wykorzystać. W dodatku w kluczowych momentach nie zawiódł Dzierwa, a gospodarze wygrali drugiego seta 25:20.

Widmo porażki jeszcze bardziej zmobilizowało graczy Ślepska do walki. W trzeciej partii asem serwisowym popisał się Łukasz Rudzewicz, a udane zbicie Kamila Lewińskiego sprawiło, że goście zyskali dwa oczka przewagi. Jednak po raz kolejny nie cieszyli się z niej zbyt długo, bo już na pierwszym czasie technicznym wynik oscylował wokół remisu. Sygnał do ataku AGH dała punktowa zagrywka Fornala. Chwilę później swoje trzy grosze do wyniku dorzucił Dominik Depowski, a kolejne ataki krakowskich skrzydłowych powodowały, że w mgnieniu oka drużyna Andrzeja Kubackiego oddalała się od suwałczan. Niemal nie do zatrzymania byli Fornal i Dzierwa, a w szeregach przyjezdnych brakowało lidera, który wziąłby ciężar zdobywania punktów na swoje barki. Na niewiele zdały się im popsute zagrywki rywali oraz as serwisowy Zapłackiego, bowiem rozpędzona maszyna AGH nie dała się już zatrzymać. Ostatecznie triumfowała 25:18, a w całym meczu 3:0.

AGH AZS Kraków – Ślepsk Suwałki 3:0
(25:22, 25:20, 25:18)

Składy zespołów:
AGH: Dzierwa, Adamski, Depowski, Fornal, Kania, Mordyl, Odwarzny (libero) oraz Wroniecki (libero), Buczek i Żakieta
Ślepsk: Gonciarz, Winnik, Urbanowicz, Zapłacki, Hunek, Wasilewski, Andrzejewski (libero) oraz Skrzypkowski, Szczytkow, Rudzewicz, Lewiński i Pietkiewicz

Zobacz również
Wyniki play-off I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved