Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet: Wygrana Jokera Świecie w Szczyrku

I liga kobiet: Wygrana Jokera Świecie w Szczyrku

Gospodynie do starcia z Jokerem Świecie przystąpiły osłabione. Na półfinały mistrzostw Polski  juniorek pojechało w sumie osiem zawodniczek. Szansę gry w I lidze otrzymały ich młodsze koleżanki. Ekipa ze Świecia wykorzystała to z zimną krwią i zainkasowała komplet punktów.

Jokerki z przytupem zaczęły zawody, prowadząc 6:0 i 10:1. Wydawało się, że set jest ustawiony. Tymczasem od 13:7 przewaga zaczęła topnieć. SMS-ki rozkręcały się z minuty na minutę, zbliżając na trzy „oczka” (11:14, 12:15, 14:17). Po dwóch nieudanych atakach świecianek zrobiło się 16:17. I szkoleniowiec Jokera Andrzej Nadolny musiał wziąć drugi czas. Po wznowieniu gry błąd popełniła Natalia Murek, a asem serwisowym popisała się Patrycja Flakus. Szczyrkowianki jednak nie rezygnowały. Ponownie złapały kontakt (18:19, 20:21), ale dwukrotnie skutecznie odpowiadała im Joanna Prokop. Potem trzy błędy własne gospodyń sprawiły, że set padł łupem Jokera 25:20.

Drugą odsłonę lepiej zaczęły uczennice, prowadząc 3:1, 4:2 i 7:4. Z czasem przewaga SMS-u wzrosła do 9:5 i 12:6. Trener Andrzej Nadolny musiał porozmawiać ze swoimi podopiecznymi. Później Joker zaczęły odrabiać straty, ale bardzo powoli. Przy 17:14 o czas poprosił trener Wiesław Popik. Po wznowieniu gry SMS-ki uciekły znów na pięć „oczek”. Jokerki nie poddawały się. I po chwili było już tylko 17:19. Chwila dekoncentracji i błędy sprawiły, że SMS odskoczył na 22:18 i 23:19. I już nie oddał prowadzenia.

Początek trzeciego seta był wyrównany, choć na prowadzeniu częściej były miejscowe (4:4, 6:4, 8:6, 8:8, 10:9). Sytuacja zmieniła, gdy na zagrywce pojawiła się Patrycja Flakus. Joker zdobył 5 punktów z rzędu, odskakując na 14:10. Od tej pory świecianki kontrolowały wynik (15:11, 18:12, 21:14), by wygrać do 15. Partię numer cztery lepiej zaczęły zawodniczki Jokera, które m.in. dzięki Angelice Strządale prowadziły 3:1 i 4:2. Z czasem dzięki dobrej zagrywce przewaga zaczęła rosnąć (9:4, 10:5, 17:9). Miejscowe nie umiały już podjąć walki. Ugrały zaledwie 13 punktów. Zatem zespół ze Świecia zdobył kolejne trzy punkty, które przedłużyły szansę na 4. miejsce przed fazą play-off.

SMS PZPS Szczyrk – Joker Świecie 1:3
(20:25, 25:20, 15:25, 13:25)