Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zwycięstwo SMS-u Szczyrk na zakończenie sezonu

I liga K: Zwycięstwo SMS-u Szczyrk na zakończenie sezonu

Potyczka z siatkarkami z Krosna zakończyła pierwszoligowy sezon 2017/2018 dla uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku. Podopieczne trenera Waldemara Kawki pokonały 3:0 Karpaty i zakończyły sezon na 9. miejscu w tabeli.

Początkowy fragment meczu należał do przyjezdnych, które prowadziły 8:4 i 14:9, ale w miarę upływu seta gra uczennic nabierała jakości. Najpierw wszystkie straty odrobiły skutecznymi kontrami, a po ataku ze skrzydła Zuzanny Góreckiej zrobiło się 20:19 dla SMS-u PZPS. Przy zagrywce Oliwii Bałuk dystans jeszcze wzrósł i pozwolił gospodyniom triumfować 25:21.

Większą kontrolę ekipa ze Szczyrku posiadała w kolejnej odsłonie. Kluczowym momentem było zbudowanie przewagi na 17:12, gdy ataki kończyły skrzydłowe – Weronika Sobiczewska oraz Górecka. Ani na moment miejscowe nie pozwoliły rywalkom się zbliżyć, skuteczny atak Góreckiej przez blok zakończył partię pewnym 25:18 dla uczennic SMS-u.

Pod znakiem przewagi siatkarek z Krosna, korzystających z pomyłek podopiecznych trenera Waldemara Kawki, przebiegał start następnego seta, ale już poza jego połową siatkarki SMS-u PZPS wyraźnie przeciwniczkom „odjechały”. Efektowne ataki m.in. środkowej Aleksandry Gryki w połączeniu z licznymi błędami krośnianek sprawiły, że potyczka zakończyła się szybką wygraną gospodyń. Szczególnie imponująca w ostatnim z setów była ich seria 12 punktów z rzędu od stanu 13:13.

SMS PZPS Szczyrk – Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR 3:0
(25:21, 25:18, 25:13)