Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zła passa gliwiczanek podtrzymana w Murowanej Goślinie

I liga K: Zła passa gliwiczanek podtrzymana w Murowanej Goślinie

Zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Czaplę doznał kolejnej, dwunastej już porażki w sezonie. Tym razem AZS Politechniki Śląskiej Gliwice nie zdołał zdobyć choć punktu w starciu z ostatnim w zestawieniu KS-em Murowana Goślina. Gospodynie pozwoliły ekipie ze Śląska na wygraną tylko w drugiej partii.

Starcie ostatniej z przedostatnią ekipą w tabeli I ligi zdecydowanie nie było hitem kolejki, ale dla obu zespołów było szansą na przełamanie własnej niemocy. Gliwiczanki w nowym roku doznały sześciu porażek i tylko raz, choć nie z byle kim, bo z warszawską Wisłą, wygrały 3:2. Na wygraną AZS czeka od 30 stycznia. Jeszcze gorzej prezentują się statystyki KS-u, który ostatni raz zwyciężył 19 grudnia z Nike Węgrów i od tego czasu nie zdobył nawet oczka. Bezpośrednie starcie dwóch najniżej notowanych teamów miało przynajmniej jednej z ekip przerwać słabą passę.

Lepsze nastroje w pierwszych minutach gry towarzyszyły gośliniankom, które objęły prowadzenie 5:3. Spotkanie szybko się jednak wyrównało (7:7) i oba zespoły walczyły punkt za punkt. Po ataku Sandry Szychowskiej AZS odskoczył na dwa oczka (11:9), jednak kilka chwil później znów był remis (12:12). Od tego momentu gra gospodyń zdecydowanie nabrała rumieńców i udało im się zdobyć pięć oczek z rzędu. Zdenerwowany trener Czapla poprosił o przerwę dla swojego zespołu, jednak po jego uwagach niewiele się zmieniło. Często grające przez swoje lewe skrzydło goślinianki punktowały przyjezdne i pewnie dążyły do zakończenia seta. Dużo dobrego zrobiła również Paulina Stroiwąs, której zagrywka sprawiła przyjmującym z Gliwic sporo problemów. Ostatecznie KS wygrał 25:21.

Drugi set w początkowej fazie miał podobny przebieg do premierowego – najpierw gospodynie zdobyły kilka oczek przewagi, by już przy stanie 4:4 był remis. Pewniejsze przyjęcie gliwiczanek oraz mocne zbicia ze skrzydeł Barbary Susek i Sandry Szychowskiej pozwoliły akademiczkom na zdobycie małej przewagi punktowej (12:9). Dobre nastroje w teamie ze Śląska nie utrzymały się jednak długo, ponieważ Paulina Majkowska i jej koleżanki nie dość, że doprowadziły do remisu, to jeszcze wypracowały dwa oczka przewagi (17:15). W decydującej części gry obaj trenerzy dokonali kilku roszad w składzie, a korzystniej wpłynęły one na gości. AZS nie pozwolił gospodyniom zmniejszyć przewagi i zakończył seta wynikiem 25:22.

Wygrana odsłona tak mocno rozluźniła gliwiczanki, że już po ośmiu pierwszych akcjach przegrywały one aż 1:7. Doskonałe obrony Martyny Tracz oraz mądra gra w ataku i zagrywce umożliwiły gośliniankom trzymanie przeciwniczek na sześciopunktowy dystans (12:6), a dopiero seria udanych ataków i kontr w wykonaniu Susek nieco zmniejszyła różnicę między zespołami (12:15). W końcowej części seta ciężar gry na swoje barki wzięła przede wszystkim doświadczona Żaneta Baran i w dużej części właśnie dzięki niej KS mógł cieszyć się z wygranej 25:19.

Będące pod kreską gliwiczanki nie znalazły siły, by dobrze rozpocząć seta numer cztery. Podopieczne trenera Czapli niedokładność w przyjęciu czy ataku starały się nadrobić poświęceniem w obronie i dobrą pracą blokiem, jednak na niewiele się to zdało. Goślinianki prowadziły grę bardzo pewnie i wyraźnie „poczuły krew”. Celne zbicia Katarzyny Siwek oraz ciekawe rozegranie Sylwii Kucharskiej okazały się wystarczające, by punktować słabnące z minuty na minutę akademiczki. Kilkupunktowa przewaga KS-u została już dowieziona do końca seta, a tym samym pierwsza wygrana goślinianek w 2016 roku stała się faktem. Co prawda KS Murowana Goślina wciąż okupuje ostatnie miejsce, jednak do AZS-u traci tylko trzy punkty, a do dziewiątego Nike Węgrów pięć oczek.

KS Murowana Goślina – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:1
(25:21, 22:25, 25:19, 25:19)