Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zespół SMS-u PZPS Szczyrk zrealizował zadanie

I liga K: Zespół SMS-u PZPS Szczyrk zrealizował zadanie

Pierwszoligowy zespół SMS-u PZPS w Szczyrku był faworytem w sobotniej potyczce z rywalem z Murowanej Gośliny. Z roli tej wywiązał się w stu procentach. Jedynie w premierowej odsłonie przyjezdne okazały się lepsze, w pozostałych zdecydowanie lepsze były młode siatkarki ze Szczyrku.

Tylko w secie otwarcia gospodynie dały się zaskoczyć. Prowadziły 8:7, jednak straciły koncentrację, popełniły kilka błędów i to rywalki triumfowały pewnie 25:18. Od drugiej partii, po dokonanych zmianach w składzie, SMS prezentował się znacznie lepiej. Komfortową zaliczkę miejscowe wypracowały do połowy seta, co pozwoliło spokojnie wyrównać stan meczu.

Następne partie to znakomita gra podopiecznych Wiesława Popika. Wyróżniły się Aleksandra Lipska i Olivia Różański, które zdobyły po 16 oczek oraz Julia Nowicka. Jako rozgrywająca zapisała na swoim koncie indywidualnym aż 12 punktów, w tym 6 skutecznymi serwisami. To właśnie trzy asy tej zawodniczki zakończyły sobotnią batalię w hali Centralnego Ośrodka Sportu.

Spodziewaliśmy się dobrego początku przeciwniczek i tego, że stopniowo będziemy przejmować inicjatywę. Dziewczyny miały wygrać i to zrobiły dosyć pewnie – skomentował Miłosz Majka, II trener I-ligowej drużyny SMS PZPS.

SMS PZPS Szczyrk – KS Murowana Goślina 3:1
(18:25, 25:21, 25:16, 25:15)