Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zacięty mecz w Warszawie dla Karpat Krosno

I liga K: Zacięty mecz w Warszawie dla Karpat Krosno

W meczu 20. kolejki I ligi kobiet rozgrywanym na hali przy ul. Nowowiejskiej w Warszawie, spotkały się zespoły BlueSoft Mazovia Warszawa i Karpaty PWSZ MOSIR Krosno Glass.  Górą po pięciosetowym, zaciętym meczu były podopieczne trenera Dominika Stanisławczyka, które dopisały sobie niezwykle cenne w kontekście walki o play-off dwa punkty.

Od początku mecz był bardzo wyrównany, a żadna z drużyn nie uzyskała wyraźnej przewagi (3:3, 7:7, 13:13). Mimo że gra była bardzo zacięta i obfitowała w długie wymiany, to drużyna z Krosna lepiej prezentowała się na boisku, a od stanu 16:16 zaczęła uzyskiwać lekką przewagę. Siatkarki Mazovii zdołały jeszcze wyrównać (20:20) jednak ich gra pozostawiała wiele do życzenia. W końcówce gra warszawianek zupełnie się rozsypała i mimo że trener Robert Kupisz wykorzystał drugą przerwę i dokonał kilku zmian Mazovia w jednym ustawieniu straciła pięć punktów, przegrywając ostatecznie pierwszego seta 20:25.

Drugi set rozpoczął się od przewagi drużyny Karpaty Krosno (4:2, 7:3,). Od razu o czas poprosił trener Mazovii, jednak niewiele zmieniło to obraz gry. Drugą przerwę trener Robert Kupisz wykorzystał przy stanie 5:11 ale mimo że ambicji nie brakowało w tym fragmencie meczu gra gospodyniom kompletnie się nie układała (6:12, 8:17). I gdy wydawało się, że ten set zakończy się pewnym zwycięstwem drużyny Karpaty Krosno w szeregi gości wkradło się rozluźnienie. Gdy na zagrywkę weszła środkowa Olivia Loren Kofie na tablicy widniał wynik 9:17. Trudna zagrywka Amerykanki wymusiła błędy w przyjęciu i w jednym ustawieniu warszawianki zdobyły pięć punktów (14:17). Ta sytuacja wzmocniła psychicznie warszawską drużynę, a obraz gry zmienił się. Warszawianki doprowadziły do wyrównania (18:18), jednak cały czas miały problem z zatrzymaniem leworęcznej atakującej Karpaty Krosno. Mimo, że w końcówce tego seta mecz się wyrównał, to drużyna z Krosna grała lepiej i pewniej, ostatecznie wygrywając 25:23.

Trzeci set podobnie jak dwa poprzednie rozpoczął się od niepewnej gry stołecznego zespołu. Zawodniczki z Krosna szybko objęły prowadzenie (4:1, 7:4), jednak z czasem zaczęły popełniać proste błędy, co pozwoliło drużynie BlueSoft Mazovia odzyskać pewność w grze. Przy stanie 9:10 na zagrywkę weszła Aleksandra Przepiórka wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie 12:10. Od tego momentu gra warszawianek nabrała rumieńców. Zaczął funkcjonować podwójny blok, pewnie atakowała Wiktoria Kowalska, dobrze funkcjonowało przyjęcie, a trudna zagrywka sprawiała wiele kłopotów zawodniczkom z Krosna (16:12, 19:17, 21;18). I choć zawodniczki z Krosna koniecznie chciały wywieźć z Warszawy komplet punktów, to końcówka należała zdecydowanie do drużyny BlueSoft Mazovia, która wygrała ostatecznie 25:21.

Początek czwartego seta to pełna dominacja warszawskiej drużyny, gospodynie grały jak w transie (4:0, 7:2, 10:3). Mimo że trener Dominik Stanisławczyk szybko wykorzystał dwie przysługujące mu przerwy zawodniczki Karpaty Krosno nie mogły znaleźć sposobu na świetnie grające rywalki. Gdy na tablicy widniał wynik 18:10 przyszedł czas na chwilę dekoncentracji i jednym ustawieniu drużyna BlueSoft straciła pięć punktów (19:16), co pozwoliło zawodniczkom z Krosna odzyskać pewność w grze. Mecz się wyrównał (21;17, 22:20), jednak końcówka należała do drużyny BlueSoft Mazovia, Trzy ostatnie piłki w tym secie warszawianki wygrały po serii świetnych zagrywek którymi popisała się Patrycja Wyrwa, a set zakończył się wynikiem 25:20. O wygranej w tym spotkaniu miał więc zdecydować tie break.

Od początku piątego seta mecz był bardzo zacięty i wyrównany (3:3, 6:6) jednak to zawodniczki z Krosna schodziły na przerwę prowadząc 8:7. W drugiej części tie breaku gra była nadal bardzo zacięta, wyrównana i obfitowała w długie wymiany (8:8, 11;11, 12:12), jednak więcej spokoju w końcówce wykazała drużyna Karpaty Krosno ostatecznie wygrywając tie break 15:13 i cały mecz 3:2. Najlepszą zawodniczką meczu (MVP) została wybrana Ewa Bimkiewicz.

Autor: Jacek Kaca

BlueSoft Mazovia Warszawa – Karpaty PWSZ MOSIR Krosno Glass 2:3
(20:25, 23:25, 25:21, 25:20, 13:15)