Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zacięty mecz w Mielcu dla tarnowianek

I liga K: Zacięty mecz w Mielcu dla tarnowianek

SPS Stal Mielec w niedzielę podejmowała zespół PWSZ Tarnów w meczu I ligi siatkarek. Derby regionu trwały pięć setów i rozstrzygnęły się w myśl zasady, kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3. Podopieczne trenera Łukasza Marciniaka mimo przegranych dwóch pierwszych setów odwróciły losy spotkania i zabrały ze sobą do Tarnowa niezwykle cenne dwa punkty.

Pierwsza partia spotkania to absolutna dominacja mielczanek, które grały na wysokim poziomie, dobrze przyjmowały, przede wszystkim były skuteczne w ataku. Przyjezdne tylko przez chwilę były w stanie nawiązać walkę. Druga partia rozgrzała komplet publiczności zgromadzony w kameralnej sali Szkoły Podstawowej numer 3, gdzie kibice z Tarnowa stanowili blisko połowę zgromadzonych osób i prezentowali bardzo głośny doping.

Żadna z drużyn w secie numer nie dwa nie potrafiła na dłużej odskoczyć, końcówka seta to gra nerwów i błędów, spokojniejsze były mielczanki i objęły prowadzenie w meczu 2:0. A w secie trzecim przeważały nawet 12:6. Gdy wszystkim wydawało się, że Stal szybko rozstrzygnie derby na swoją korzyść losy spotkania gwałtownie się odwróciły. Zryw tarnowianek przyniósł remis 16:16. Twarda gra punkt za punkt trwała już do końca tej partii. Obie ekipy stawiały raczej na proste rozwiązania w postaci dogrania do skrzydła. W tym elemencie lepiej prezentowały się siatkarki z Małopolski i wyrwały pierwszego swojego seta, pozostały w grze. Po mieleckiej stronie pojawiły się problemy z przyjęciem, brakowało też punktów zdobywanych blokiem.

Mielczanki wyglądały na poważnie zaskoczone, dały się też zaskoczyć kolejny raz tarnowiankom w czwartym secie. Same nieco ułatwiały grę rywalkom, w kluczowym momencie oddały punkt w efekcie błędu ustawienia. W secie numer cztery kibice oglądali też najdłuższą wymianę meczu. Trzy razy piłka wędrowała do Mikołajewskiej, która jednak miała słabszą chwilę i nie potrafiła uderzyć skutecznie. Tarnowianki podbijały ataki, aż wreszcie same miały okazję na akcję na siatce i zbiciem po przekątnej złamały opór mielczanek. Tu dobra współpraca Gorzkiewicz z seryjnie kończącą ataki Ściurką już nie wystarczyła.  Stal nie pozbierała się w tym secie i nie miała nawet ku temu okazji do końca meczu.

Piąty set zaczął się od prowadzenia 5:0 gości. Mielczanki odrobiły straty do wyniku 3:5, ale to był ich ostatni zryw w tym meczu. Przyjezdne grały skutecznie, ale też fartownie zbierały punkty po seryjnie psutych zagrywkach przez podopieczne Romana Murdzy.

MVP: Marta Duda

SPS Stal Mielec  –  Grupa Azoty PWSZ Tarnów 2:3
(25:13, 29:27, 24:26, 22:25, 9:15)

Stal: Gorzkiewicz, Ściurka, Rzenno, Mikołajewska, Pfeifer-Juha, Artiuszenko, Kucińska (libero) oraz Ząbek, Głaz, Dzida, Woźniczka, W. Murdza (libero), N. Murdza i Michalewicz
PWSZ: Grodzka, Szabó, Molenda, Buczek, Duda, Jaroszewicz, Samul (libero) oraz Gliniecka, Tkaczyk, Podlasek, Wasiak, Minicz i Kędziora