Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wyszarpane zwycięstwo SMS-u Szczyrk

I liga K: Wyszarpane zwycięstwo SMS-u Szczyrk

W zaległym spotkaniu 18. kolejki I ligi kobiet zespół z Mysłowic uległ 2:3 na własnym boisku uczennicom Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Szczyrku. SMS Szczyrk i Silesia Volley zajmują w tabeli I ligi odpowiednio 7. i 8. miejsce, zatem po ich starciu można było się spodziewać wyrównanego i zaciętego boju. Chociaż mysłowiczanki prowadziły już 2:1 w setach, to podopieczne Wiesława Popika zdołały doprowadzić do tie-breaka i ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Już pierwszy set meczu pokazał, że rywalizacja w Mysłowicach będzie zacięta. Gospodynie znalazły się blisko wygranej, gdy odskoczyły na 23:20. Trener Wiesław Popik zastosował wówczas podwójną zmianę, na zagrywce pojawiła się Julia Nowicka i zespół ze Szczyrku do końca odsłony zdobył wszystkie punkty. Prowadzenia miejscowe nie wypuściły natomiast w kolejnym secie, w którym prowadziły od samego startu.

Siatkarki Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku żałować mogą odsłony trzeciej. Przewaga przy stanie 18:14 nie była wystarczająca, by sięgnąć po zwycięstwo. Mysłowiczanki skorzystały ze spadku skuteczności ataku przyjezdnych. Rewanżem był set czwarty, bo prowadząc 21:18, rywalki już myślały o zgarnięciu pełnej puli. Świetna gra w obronie i ogromna determinacja przechyliły szalę na korzyść SMS-u.

Wahań formy obu zespołów nie przyniosła decydująca partia spotkania. W grze „punkt za punkt” uczennice ze Szczyrku wykazały się wyższością, bo w końcówce zagrały odważniej od mysłowiczanek, które wyraźnie swoją grę uprościły. Decydujące „oczko” to dzieło Zuzanny Góreckiej, która w całym meczu zdobyła 11 punktów. Skuteczniej zagrała tylko Natalia Murek, wieńcząc starcie z dorobkiem 18 oczek. Trenerzy SMS-u, Wiesław Popik i Miłosz Majka, podkreślili po środowej konfrontacji dobrą grę swoich podopiecznych w momentach trudnych i wagę triumfu w meczu „na styku”.

Silesia Volley MSK MOSiR Mysłowice – SMS PZPS Szczyrk  2:3
(23:25, 25:19, 25:21, 23:25, 13:15)