Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wisła Warszawa pewnie awansowała do półfinału

I liga K: Wisła Warszawa pewnie awansowała do półfinału

Wisła Warszawa po raz piąty w sezonie, a trzeci w fazie play-off pokonała KŚ AZS Politechniki Śląskiej. W sobotę w Gliwicach Bemowskie Syreny zwyciężyły niezwykle pewnie 3:0. Tym samym stołeczne zawodniczki wywalczyły miejsce w półfinale pierwszej ligi. Na razie nie wiadomo, kto będzie przeciwnikiem.

Po dwóch wygranych w Warszawie w poprzedni weekend siatkarki Wisły miały kilka dni na większy odpoczynek. Oczywiście rywalki z Gliwic także skorzystały z przerwy, ale od początku spotkania widać było, że lepiej podziałała ona na Wisłę. Podopieczne trenerów Stanisławczyka i Kreboka od pierwszych minut grały pewnie. Tylko w jednym momencie nawiązały walkę i zbliżyły się na trzy punkty (12:15). Potem nasze siatkarki pokazały siłę. Zwyciężyły ostatecznie 25:14.

W drugim secie gliwiczanki postawiły większy opór stołecznym zawodniczkom. Kilkukrotnie gospodynie były w stanie zbliżyć się nawet na punkt. W końcówce Wisła prowadziła 20:19 i wtedy włączyła piąty bieg. Gliwiczanki nie mogły już nic zrobić i uległy 21:25.

W trzeciej i zarazem ostatniej odsłonie tego meczu, tylko na początku miejscowe siatkarki nawiązały walkę z Wisłą. Potem przewaga warszawskiej drużyny nad podopiecznymi Wojciecha Czapli była coraz większa. Ostatecznie Bemowskie Syreny zwyciężyły 25:19. Teraz mogą już czekać na rywalki w półfinale. Być może będą nimi reprezentantki ekipy Enei Energetyka Poznań. One po dwóch meczach w Radomiu prowadzą 2:0. W środę trzecie starcie w tej parze. Tym razem w stolicy Wielkopolski.

AZS Gliwice – Wisła Warszawa 0:3
(14:25, 21:25, 19:25)