Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wieliczanki pokonały beniaminka i nadal przewodzą ligowej tabeli

I liga K: Wieliczanki pokonały beniaminka i nadal przewodzą ligowej tabeli

W meczu 5 kolejki siatkarki Solnej Wieliczka podejmowały niepokonaną dotychczas drużynę San-Pajdy Jarosław, która dodatkowo jest rewelacją rozgrywek jako beniaminek. Gospodynie stanęły jednak na wysokości zadania i pokonały swojego rywala, wygrywając piąty mecz z rzędu. Sobotni mecz był dla obydwu zespołów rozgrywany na wyjeździe. Wszystko to było spowodowane tym, że domowa hala Tygrysic – Solne Miasto była zajęta  i mecz rozegrano w krakowskiej hali Orzeł Piaski Wielkie.

W spotkanie lepiej weszły podopieczne trenera Piotra Pajdy, które prowadziły 9:5 i wówczas o przerwę poprosił trener wieliczanek. Podziałała on mobilizująco na gospodynie, które zaczęły grać dużo skuteczniej, ale jednak wynik nadal był lepszy po stronie gości. Gdy wieliczanki udanie skończyły kilka akcji do gry „wszedł” trener gości, który kwestionował decyzje sędziów. Został nawet ukarany żółtą kartką. Ostatecznie pierwsza partia padła łupem gości, którzy pokonali Solną do 21.

Set numer dwa to istna zmiana stylu gry wieliczanek, które stały się bardziej skuteczne i szybko wyszły na prowadzenie. Przy stanie 15:10 trener Pajda poprosił o czas dla swojego zespołu, który podziałał mobilizująco, ale na gospodynie, które nadal trzymały wysoki poziom serwisowy oraz świetnie spisywały się w obronie jak i ataku. Gdy na tablicy wyników wyświetlił się 18. punkt po stronie wieliczanek a na koncie gości było ich 11 i trener San-Pajdy poprosił o drugi czas. Tym razem po przerwie lepiej zaczęły się sprawować siatkarki z Jarosławia, ale spokojna gra i kontrola wyniku pozwoliła wygrać wieliczankom tę partię 25:19 i doprowadzić do remisu. Trzeci set podobnie jak drugi był kontrolowany przez wieliczanki, ale przewaga nie była już tak pokaźna. Trener gości nie chciał dać rozpędzić się rywalkom i przy stanie 10:8 zarządził czas dla swojego zespołu. Ten identycznie jak przerwa w drugiej partii podziałał lepiej na gospodynie, wyszły one na pięciopunktowe prowadzenie, które utrzymało się już do samego końca i finalnego wyniku 25:20.

Czwarta partia mogła być ostatnią, ale jarosławskie „Biszkopty” nie dawały za wygraną i od początku były na prowadzeniu. Tygrysice walecznie starały się doprowadzić do remisu, co udało się przy stanie 11:11. Później więcej zimnej krwi było w szeregach jarosławskich, zawodniczki San-Pajdy nie popełniały błędów, a te przytrafiły się wieliczankom, które przegrywały 14:18. To jednak nie był koniec emocji – od tego stanu Tygrysice zdobyły 4 punkty przy jednym po stronie gości i w kluczowej fazie seta przegrywały zaledwie 18:19 – wygrana „za trzy” była na wyciągniecie ręki, ale szybko zaczęła się oddalać. Skuteczna gra jarosławianek sprawiła, ze to one cieszyły się z wygranej 25:22 w tym secie i doprowadziły do tie-breaka.

W decydującej partii bezpardonowo grał zespół gości, którzy podbudowany wynikiem z czwartej partii budował przewagę i z każdym punktem były coraz bliżej triumfu. O pierwszy czas trener Ryszard Litwin poprosił przy stanie 5:3 dla rywalek, po tym jednak nadal stroną przeważającą była ekipa gości, która przy zmianie stron boiska wygrywała 8:5. Czas, który wziął trener wieliczanek przy stanie 8:11, podziałał jak istny tlen na wysokogórskiej wyprawie. Na linii serwisowej pojawiła się Barbara Cembrzyńska, która serwowała pewnie, a dodatkowo akcje gości kończyły się na szczelnym bloku. Gdy poprzez błąd ustawienia przy serwisie przyznano kolejny punkt dla wieliczanek, trener Pajda poprosił o przerwę, a na tablicy wyników był już remis 12:12. Niesamowity pościg podziałał bardzo motywująco na gospodynie, które doprowadziły do pierwszej piłki meczowej. Ta jednak została wybroniona przez jarosławianki, sztuka ta powtórzyła się jeszcze pięciokrotnie, ale ostatecznie wieliczanki wygrały 18:16 i całe spotkanie 3:2.

MVP: Aleksandra Pasznik

7R Solna Wieliczka – San-Pajda Jarosław 3:2
(21:25, 25:19, 25:20, 22:25, 18:16)