Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Węgrowianki postraszyły Budowlane

I liga K: Węgrowianki postraszyły Budowlane

Siatkarki Nike Węgrów podejmowały na własnym boisku liderki tabeli, zespół Budowlanych Toruń. Rozgrywki na zapleczu ekstraklasy nieraz jednak już w tym sezonie udowodniły, że zdecydowani faworyci nie mają recepty na pokonywanie zespołów dużo niżej notowanych. W Węgrowie gospodynie doprowadziły do tie-breaka, ale w nim doświadczone rywalki były górą.

Zespół Nike Węgrów, który wciąż walczy o zachowanie miejsca w pierwszej ósemce, przystąpił do tego spotkania bez swojej kapitan, z powodu kontuzji na boisku nie oglądaliśmy Izabeli Zackiewicz. W pierwszej szóstce na parkiecie zameldowała się za to Izabela Panufnik. W pierwszym secie siatkarki Budowlanych Toruń dość szybko przejęły inicjatywę i wypracowały sobie wyraźną przewagę (11:6). Węgrowianki nie odpuszczały i punkt po punkcie zbliżały się do rywalek. Trener Mariusz Soja w końcówce dwukrotnie uspokajał nastroje, prosząc o czas i jak się okazało, zrobił to skutecznie, a jego podopieczne wygrały pierwszego seta 25:23.

Drugi set to zupełnie odrębna historia, węgrowianki bez żadnych kompleksów poczynały sobie w ataku i dyktowały warunki gry. Dla swojego zespołu całą masę punktów zdobyły Marta Ciesiulewicz i Dominika Witowska. Przy wyniku 15:22 Aleksandra Stachowicz zastąpiła Karolinę Filipowicz na rozegraniu, ale zmierzające po pewne zwycięstwo w tej partii siatkarki Nike po chwili wyrównały stan meczu (25:17). To najwyraźniej podrażniło ambicje torunianek, bo trzeci set to koncertowa gra liderek tabeli I ligi. Budowlane nie pozwalały rozwinąć skrzydeł gospodyniom, a te nie mogły skończyć swoich akcji, co przekładało się na nerwowość. Nie pomagały zmiany, a spustoszenie w szeregach Nike siała wychowanka tego zespołu, Ilona Gierak. Faworytki wróciły więc do prowadzenia w meczu i było 2:1.

Skazywane na pożarcie węgrowianki wcale nie zwiesiły jednak głów i kolejną odsłonę rozpoczęły od znakomitej serii na zagrywce Natalii Flaviani (5:0). Później praktycznie przez cały czas trwania czwartej odsłony mogły czuć się niezagrożone, ani na moment nie straciły koncentracji i w Węgrowie oglądaliśmy tie-breaka (25:17). W piątym secie Ewelina Ryznar zastąpiła Jowitę Jaroszewicz na środku siatki. Gospodynie walczyły do końca, ale 2-3 punkty straty już na początku tie-breaka przypłaciły porażką w całym meczu 2:3. Jednak węgrowianki mogą czuć się zadowolone, urywając punkt jednemu z pretendentów do zwycięstwa w całych rozgrywkach. Wygląda jednak na to, że podopieczne Roberta Kupisza o miejsce w play-off będą musiały drżeć do samego końca rundy zasadniczej.

Nike Węgrów – Budowlani Toruń 2:3
(23:25, 25:17, 14:25, 25:17, 11:15)