Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Warszawianki górą w starciu z Chemikiem

I liga K: Warszawianki górą w starciu z Chemikiem

Lepszego rozpoczęcia fazy play-off Warszawskie Syreny wymarzyć sobie nie mogły. Drużyna z Warszawy w sobotę w Policach pokonała zespół PSPS-u Chemika 3:0. Tym samym wygrała z ekipą z województwa zachodniopomorskiego po raz pierwszy w sezonie. 9 kwietnia w hali OSiR Bemowo przy Obrońców Tobruku 40 drugie spotkanie, które może zakończyć rywalizację w pierwszej rundzie.

Wiemy, co poprawić i pojedziemy do Polic ze spokojnymi głowami. Zagramy o zwycięstwo. Nadal chcemy wygrać tę ligę – mówiły zgodnie przed tym meczem wszystkie warszawskie siatkarki. Dwa tygodnie wcześniej w ostatnim meczu rundy zasadniczej Wisła przegrała na wyjeździe z Chemikiem 1:3. W pierwszej części rozgrywek natomiast u siebie uległa 2:3. Teraz miało być inaczej. I tak właśnie było.

Inauguracyjna odsłona była popisem warszawskiego zespołu. Od pierwszych akcji trzecia drużyna sezonu zasadniczego zwiększała sukcesywnie przewagę. Szybko było 8:3, potem 10:5, 16:12, 20:15. Przy wyniku 24:17 stołeczna ekipa miała pierwszą piłkę setową. Policzanki ją obroniły, ale przy drugiej były bezradne (25:18). Wiadomo jednak było, że to dopiero początek wielkiej batalii z ambitnymi gospodyniami. Zawodniczki z Bemowa dobrze pamiętały to, co stało się przed dwoma tygodniami. Wtedy w Policach też wysoko wygrały pierwszą partię, by w drugiej przegrać 11:25, a potem całe spotkania 1:3.

Ta pamięć sprawiła, że warszawianki od początku kolejnego seta robiły wszystko, aby nie tracić dystansu do przeciwniczek. Wprawdzie na początku kilkupunktową przewagę miały gospodynie (5:3, 10:6), ale potem przyjezdne zdecydowanie podniosły poziom. Wisła doprowadziła do remisu 15:15, a potem wyszła na prowadzenie 20:19. Końcówka była niezwykle emocjonująca. Po remisie 23:23 warszawskie siatkarki miały pierwszą piłkę setową. Nie udało jej się wykorzystać, podobnie jak drugiej. Za chwilę był remis 25:25. Co nie udało się dwukrotnie, wyszło za trzecią próbą. Ostatecznie tę odsłonę Wisła wygrała 27:25 i prowadziła już 2:0.

Warszawskie Syreny poszły za ciosem i trzeciego seta rozpoczęły w równie dobrym stylu, jak zakończyły drugiego. Po remisie 4:4 po kilku minutach zrobiło się 9:7, a potem 12:8 dla ekipy prowadzonej przez trenera Mirosława Zawieracza. W drugiej części tej partii zawodniczki PSPS-u odrobiły stratę i zbliżyły się na punkt (17:18). Kolejne cztery akcje należały do Chemika, który objął prowadzenie 21:18. Potem gospodynie wygrywały 23:21, ale końcówka była kolejny raz popisem stołecznej drużyny. Po trzech punktach z rzędu Wisła miała pierwszą piłkę meczową. Ostatecznie Warszawskie Syreny wygrały 26:24 i całe spotkanie 3:0.

W sobotę 9 kwietnia drugi mecz. Wisła podejmie PSPS Chemika o godzinie 15 w hali OSiR Bemowo. Ewentualne trzecie spotkanie odbędzie się dzień później o tej samej godzinie.

PSPS Chemik Police – Wisła Warszawa 0:3
(18:25, 25:27, 24:26)