Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: W Tarnowie trzy punkty dla gospodyń

I liga K: W Tarnowie trzy punkty dla gospodyń

Na inaugurację rozgrywek I ligi siatkarek zawodniczki Jokera Świecie przegrały wyjazdowy mecz w Tarnowie. Poza czwartym, ostatnim setem obie drużyny stworzyły wyrównane widowisko. Przyjezdne miały nawet szansę na doprowadzenie do tie-breaka, przegrały na przewagi seta trzeciego.

Pierwszy mecz sezonu zawsze jest wielką niewiadomą. Drużyny chcą się dobrze zaprezentować, ale czasami przeszkadzają im w tym nerwy. Tak było w Tarnowie. Pierwszego seta zawodniczki Jokera rozegrały w miarę dobrze, wygrywając go do 22. W drugim do głosu doszły gospodynie, które dobrze zaczęły grać blokiem. Zawodniczki ze Świecia popełniały sporo błędów własnych, nie kończyły ataków. W efekcie przegrały do 20.

Za to set nr 3 był wyrównany i zarazem kluczowy. Wynik oscylował wokół remisu lub minimalnie prowadziły gospodynie. Podopieczne Marcina Wojtowicza doprowadziły do remisu 24:24, ale dwie ostatnie akcje należały do rywalek. Ostatni set to już dominacja siatkarek z Tarnowa, którym wychodziło prawie wszystko. Jokerki grały bardzo nerwowo mając, dalsze problemy z kończeniem ataków.

W  zespole Jokera oficjalne debiuty zaliczyły Weronika Fojucik, Paulina Brzoska, Oriana Miechowicz, Adrianna Kukulska, Oliwia Sieradzka i Magdalena Ociepa. Na parkiet ani razu nie weszła Patrycja Tomczyk. W Grupie Azoty też było sporo debiutantek, w tym Klaudia Grzelak, była przyjmująca Jokera.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Joker Mekro Energoremont Świecie 3:1
(22:25, 25:20, 26:24, 25:14)