Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: W Policach triumf Jokera Świecie

I liga K: W Policach triumf Jokera Świecie

fot. joker-swiecie.pl

Piątą wygraną z rzędu zanotowały w sobotę siatkarki Jokera Świecie, które z Polic wywiozły trzy punkty. Mecz z PSPS-em Chemikiem Police nie zaczął się jednak dla nich najlepiej, gładko przegrały pierwszą odsłonę, ale opanowały sytuację na boisku. Podopieczne Mariusza Bujka w niczym nie przypominały zespołu, który we wcześniejszej kolejce pokonał ŁKS Łódź.

Po błędzie dotknięcia siatki u rywalek PSPS Chemik Police odskoczył na 3:1, ale do remisu 5:5 doprowadziła mocnym atakiem Patrycja Flakus. Wyrównana walka nie trwała jednak długo, gospodynie wkrótce rozpoczęły budowanie swojej przewagi głównie dzięki zagrywce. Serią zdobyły punkty, kiedy w polu serwisowym była Agnieszka Kazaniecka, w czym pomogły także siatkarki Jokera, popełniając błędy (12:8), serwisem zapunktowała także Hanna Łukasiewicz (15:10). Podopieczne Mariusza Bujka przeważały w tej części meczu niemal w każdym elemencie, grały skutecznie w ataku, zagrywce czy bloku. Kiedy trudną do przyjęcia zagrywką popisała się Magdalena Soter, a blokowała Hanna Łukasiewicz, było już 22:14 dla policzanek. Takiej przewagi już nie roztrwoniły i po błędzie ataku Jokera objęły prowadzenie w meczu.

Na początku drugiej partii to przyjezdne szybko odskoczyły na dwa punkty, ale policzanki szybko wyrównały na 4:4 udanym blokiem. Dobra gra Patrycji Flakus oraz błędy PSPS-u Chemika Police pozwoliły ekipie ze Świecia przeważać 10:7, ale nie były w stanie utrzymać tej przewagi. Do remisu 11:11 doprowadziła Marta Wellna. Podopieczne trenera Nadolnego jednak nie zraziły się takim obrotem sprawy i raz jeszcze zbudowały sobie niewielką przewagę. Po akcji Gabrieli Gasidło prowadziły 19:16, a po kolejnym mocnym zbiciu Flakus 21:17 i taki dystans utrzymał się już do samego końca. Wynik na 1:1 w setach ustaliła Patrycja Flakus.Trzecia partia, mimo początkowego prowadzenia PSPS-u 3:1, miała wyrównany początek, do remisu 4:4 wygrywającą zagrywką doprowadziła Flakus. Jej znakomita gra w ataku połączona z dobrą zagrywką Natalii Matusz dały wynik 11:8 dla świecianek. W grze polickiego zespołu można było zaobserwować sporo niedokładności, błędów, brakowało też na pewno skuteczności w ataku, co w połączeniu ze skutecznymi zbiciami Flakus czy Matusz pozwoliło przyjezdnym prowadzić już 19:12. Siatkarki PSPS-u rozpoczęły jednak szaleńczą pogoń, trener Mariusz Bujek dokonał kilku zmian, m.in. wprowadzając Annę Widerę, Sylwię Grobys czy Katarzynę Możdżeń, po dobrej zagrywce tej pierwszej na tablicy było już tylko 20:19 dla rywalek. Gospodynie nie poszły jednak za ciosem, błędy PSPS-u pozwoliły jednak Jokerowi odskoczyć na 24:21 nawet mimo ofiarnej gry w obronie polickiej libero, Joanny Nickowskiej. Takiej przewagi przyjezdne nie roztrwoniły.

Czwartego seta przyjezdne rozpoczęły od prowadzenia 2:0 i mimo iż policzanki szybko wyrównały, to po akcjach Gasidło i Flakus było już 5:2 dla Jokera. Gospodynie zdołały zbliżyć się na jeden punkt, ale kilka minut później dobra zagrywka przyjezdnych w połączeniu z nieskutecznością ataku PSPS-u dała wynik 13:8 dla ekipy trenera Andrzeja Nadolnego. Policzankom nie pomogła nawet dobra zmiana, jaką dała Anna Widera. Po udanym bloku Ewy Kwiatkowskiej zbliżyły się co prawda na 13:15, ale to przyjezdne były stroną kontrolującą boiskowe wydarzenia, grającą lepiej (20:14). Po udanej akcji w bloku oraz zbiciu Gabrieli Gasidło było już 24:17 i takiej przewagi ekipa ze Świecia już nie oddała.

PSPS Chemik Police – Joker Mekro Energoremont Świecie 1:3
(25:17, 21:25, 21:25, 18:25)

Składy zespołów:
PSPS: Jasińska, Łukasiewicz, Wellna, Soter, Kwiatkowska, Kazaniecka, Nickowska (libero) oraz Widera, Możdżeń, Boguszewska, Grobys i Oktaba
Joker: Wenerska, Matusz, Borawska, Pytel, Gancarz, Flakus, Rzepnikowska (libero) oraz Toborek i Gasidło

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved