Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Trzy punkty poznanianek w Opolu

I liga K: Trzy punkty poznanianek w Opolu

Zwycięstwo i trzy punkty z Opola przywiozły siatkarki Enei Energetyka Poznań. Po dość jednostronnym pierwszym secie w kolejnych emocji nie brakowało. Poznanianki zachowywały jednak więcej zimnej krwi w końcówkach. Było to czwarte zwycięstwo ekipy trenera Marcina Patyka w sezonie i jest to aktualny wicelider tabeli.

Pierwszy set nie wskazywał, że siatkarki trenera Marcina Patyka będą miały tak trudną przeprawę. Otwarcie meczu do stanu 9:9 to wymiana ciosów. Od tego wyniku zaczęła się zarysowywać przewaga poznańskiego zespołu. Prowadził on 14:11 i 20:15 po udanej kiwce Beaty Pawlickiej. Emilia Oktaba zdobyła dwa punkty z rzędu i było 23:17. Tego seta pewnie poznanianki wygrały do 19 i wydawało się, że mecz mają pod kontrolą.

W drugim secie Enea Energetyk prowadził od samego początku. Udane akcje Agnieszki Wołoszyn i Aleksandry Gancarz i Enea Energetyk Poznań przeważała 14:11. Od tego momentu zaczęły jednak się mnożyć błędy zespołu z Poznania. Opolanki doprowadziły  do remisu i w końcówce zdobyły dwa ostatnie punkty. Stan spotkania wynosił więc 1:1.

Trzecia partia zaczęła się od punktów Wołoszyn i Gancarz. Znowu poznanianki zaczęły prowadzeniem (7:3, 9:7). Zagrywka w siatkę i pomyłka atakującej pozwoliły drużynie miejscowych na wyrównanie 9:9. Opolanki zaczęły zdobywać punkty, zrobiło się 11:15 i był czas dla Marcina Patyka. Punkty zdobywała kapitan Aleksandra Pasznik i był remis 16:16. Na boisku pojawia się Klaudia Świstek i już w pierwszej akcji zdobyła cenny punkt. Długie wymiany, w których lepszy był zespół z Poznania, pozwoliły mu prowadzić 24:20. Oddał on rywalkom tylko jeszcze jeden punkt i wygrał do 21.

Czwarty set poznanianki zaczęły od 4:8. Kiwała Pasznik, a Klaudia Świstek dokładała kolejne punkty i był remis 10:10. Opolanki zaczęły zdobywać dwu-, trzypunktową przewagę, którą niwelowały siatkarki z Poznania. Była więc kolejna zacięta końcówka (24:24). Ostatnie słowo i 3 punkty w meczu należały jednak do gości. Wygrali oni 30:28.

Uni Opole – Energetyk Poznań 1:3
(19:25, 26:24, 21:25, 28:30)