Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Trzy punkty Energetyka w meczu z PWSZ Tarnów

I liga K: Trzy punkty Energetyka w meczu z PWSZ Tarnów

Energetyk Poznań wygrał 3:1 z Grupą Azoty PWSZ Jedynka Tarnów w meczu 9. kolejki I ligi kobiet i pozostał na trzecim miejscu w tabeli. Ekipa z Tarnowa jako jedyna pozostaje bez zwycięstwa w lidze i jej sytuacja jest coraz trudniejsza.

Od początku meczu ton wydarzeniom na boisku nadawały zawodniczki Energetyka. Po serii zagrywek Adrianny Muszyńskiej było 7:3 dla poznanianek. Ostatnia drużyna w tabeli miała problemy z przyjęciem, a kolejną serią zagrywek popisała się Aleksandra Muszyńska. W bloku punkty zdobyła Magdalena Jurczyk i przewaga miejscowych siatkarek wzrosła do siedmiu punktów (11:4). Set miał jednostronny przebieg, a po tym jak punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Ewelina Tobiasz było już 14:5 dla poznanianek. Ekipa gości nie miała siatkarskich argumentów, popełniała błędy własne i traciła dystans punktowy do swoich przeciwniczek (9:18). Po tym jak punkt w ataku zdobyła Kinga Dybek było 23:14, a ostatni punkt w tym secie zdobyła asem serwisowym Magdalena Jurczyk.

W drugim secie zespół gości prowadził na początku 4:2, ale role na boisku odwróciły się, a z dobrej strony zaprezentowała się Jowita Jaroszewicz. Do remisu doszło po tym jak asem serwisowym popisała się Aleksandra Muszyńska (6:6). Wynik remisowy utrzymał się do stanu 13:13, obie ekipy grały punkt za punkt i żadnej z nich nie udało się w tym okresie uzyskać przewagi. Ciężar gry wzięła na siebie Marta Duda, która wykonała serię dobrych zagrywek i dzięki niej przyjezdne prowadziły 18:14. Był to moment zwrotny seta, serię punktową przerwała Adrianna Muszyńska (15:18), a podopieczne Marcina Patyka po bloku Joanny Sikorskiej zbliżyły się na dwa punkty do przeciwniczek (19:21). Końcówka seta należała jednak do zespołu gości, a ostatni punkt atakiem ze skrzydła zdobyła Julita Molenda.

W trzeciej partii do stanu 5:5 trwała wyrównana gra, po czym do głosu po raz kolejny doszły poznanianki. Odrzuciły swoje rywalki od siatki przy trudnych zagrywkach  Aleksandry Muszyńskiej. Jej koleżanki punktowały w bloku i zrobiło się 11:6 dla Energetyka. Podobnie jak to miało miejsce w premierowej odsłonie meczu, przewaga i dominacja poznańskich siatkarek była bardzo wyraźna. Przy serii Magdaleny Jurczyk Energetyk powiększył prowadzenie do 17:9,a  punkty w ataku zdobywała regularnie Joanna Sikorska. Przy kolejnej serii Muszyńskiej wynik na tablicy doszedł do 23:12. Zadowolone takim obrotem sprawy gospodynie rozluźniły się, straciły trzy punkty z rzędu i o przerwę na żądanie poprosił trener Marcin Patyk. Po chwilowym zrywie zespołu gości, zmagania w tym secie zakończyły poznanianki punktowym blokiem w wykonaniu Eweliny Tobiasz (25:16).

Nie mające nic do stracenia przyjezdne za sprawą Marty Dudy zaczęły czwartą odsłonę od prowadzenia 5:1. W drużynie Energetyka szwankowało na tym etapie przyjęcie, ale rozgrywająca poznanianek Ewelina Tobiasz wzięła na siebie ciężar gry, a w ataku dobrze spisywała się Joanna Sikorska. Magdalena Jurczyk dołożyła punkty blokiem, w efekcie tego zespół gospodyń odrobił straty i wyszedł na prowadzenie 10:8. Gra tarnowianek się posypała, kulało przyjęcie, a zawodniczki nie kończyły ataków pierwszej akcji i po tym jak została zablokowana Magdalena Szabó o drugą przerwę na żądanie poprosił trener Michał Betleja (9:13). Swoje koleżanki do walki poderwała Marta Duda, a po jej asie serwisowym Energetyk miał jeden punkt przewagi (15:14). Do remisu doszło po tym jak błąd w ataku popełniła Kinga Dybek (16:16). Poznanianki stanęły w miejscu, popełniały proste błędy i zapowiadało się na tie-break, bo zespół gości wyszedł na prowadzenie 20:16. Odpowiedź ekipy z Wielkopolski była natychmiastowa. W polu zagrywki nieźle spisała się Aleksandra Muszyńska, w ataku punkty zdobyła Kinga Dybek i znów bliżej wygranej był Energetyk (22:20). To spowodowało, że tarnowianki nie podjęły już walki i przegrały ostatnią partię 21:25.

Enea Energetyk Poznań – Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów 3:1
(25:16, 21:25, 25:16, 25:21)