Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Trzy punkty Częstochowianki w Wieliczce

I liga K: Trzy punkty Częstochowianki w Wieliczce

Po ubiegłotygodniowej przegranej w Jarosławiu w meczu z Częstochowianką Solna chciała  się zrehabilitować i wrócić na zwycięską ścieżkę. Gospodynie musiały jednak uznać wyższość rywalek, które wyjechały z Wieliczki bez straty seta.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się lepiej dla przyjezdnych, które wyszły na prowadzenie i zaczęły kontrolować przebieg spotkania. O pierwszy czas poprosił trener Ryszard Litwin, gdy jego podopieczne przegrywały 13:15. Przerwa zamiast uspokoić głowy Tygrysic, wpompowała dodatkową moc po stronie Częstochowianki, która zdobyła dwa kolejne punkty i od razu reagował Trener Litwin. Po tym zawodniczki z Wieliczki obudziły się i doszły rywalki na zaledwie dwa punkty (19:21), ale pościg rozpoczął się stanowczo za późno. Kolejne cztery akcje zakończyły się punktami dla gości, którzy ostatecznie pokonały wieliczanki w premierowym secie 25:19 i wyszły na meczowe prowadzenie.

Drugi set wystartował niemalże identycznie jak pierwszy, tym razem jednak trener Litwin zareagował już przy wyniku 3:5, co okazało się bardzo dobrym posunięciem. Tygrysice zaczęły punktować i wyszły na prowadzenie 12:10, a w tym momencie o czas poprosił trener Andrzej Stelmach. Jego zawodniczki zaczęły grać lepiej i już po chwili wyszły na prowadzenie 18:15, odrabiając stratę dwóch punktów i odskakując Tygrysicom na trzy oczka. Jak się okazało nie był to koniec emocji w tym secie. Tygrysice odrobiły jeden punkt i na tablicy widniał rezultat 20:22. Sama końcówka jednak była już identyczna jak we wcześniejszym secie, Tygrysice zakończyły go na pułapie 23 punktów a ekipa gości prowadziła już 2:0.

Trzecia partia była grą punkt za punkt, zarówno jedna jak i druga drużyna odskakiwała na jednopunktowe prowadzenie. Ciekawiej zaczęło się robić w samej końcówce, Częstochowianka prowadziła 19:17, a kilka chwil później miała tylko punkt przewagi (20:19). W końcówce seta przyjezdne z Częstochowy prowadziły kilkoma punktami. Gospodynie obroniły dwie piłki meczowe, na więcej nie było je stać, ponownie zatrzymały się na wyniku 23 i przegrały trzeciego seta, oraz całe spotkanie.

7R Solna Wieliczka – Galeria Jurajska Częstochowianka Częstochowa 0:3
(19:25, 23:25, 23:25)

Solna: Bimkiewicz (12), Piśla (4), Skowron (1), Cur (9), Pasznik (3), Cembrzyńska (7), Colik (libero) oraz Gajer, Jędrzejewska (5), Osadchuk (2) i Trocińska
Częstochowianka: Szumera (8), Pietrzkiewicz (13), Łukasiewicz (15), Stachowicz (4), Oktaba (7), Ociepa (4), Wysokińska (libero) oraz Matyszczak, Mroczek i Lach