Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Trzecia z rzędu wygrana gliwiczanek

I liga K: Trzecia z rzędu wygrana gliwiczanek

Siatkarki AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice kontynuują marsz w górę tabeli I ligi kobiet. W sobotę wygrały trzeci raz z rzędu, pokonując na własnym terenie NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:1.

Gliwiczanki rozpoczęły ten mecz chyba trochę rozkojarzone, bo zanim kibice zdążyli zająć swoje miejsca, to przegrywały już 0:4. Od tego momentu jednak akademiczki zaczęły powoli odrabiać straty, dochodząc do wyniku 3:4, by przy stanie 8:8 wyjść na pierwsze prowadzenie. Nowodworzanki nie załamały się jednak takim obrotem sprawy i wciąż stawiały opór. Popełniały jednak proste błędy, takie jak choćby przekroczenie linii zagrywki. Po dwóch skutecznych atakach Szapował AZS wyszedł na prowadzenie 16:14. Wtedy trener gości Bartosz Kujawski wziął pierwszy czas. Uwagi okazały się bardzo pomocne, bo jego podopieczne nie tylko odrobiły straty, ale nawet odskoczyły na dwa punkty. Przy stanie 21:19 na korzyść nowodworzanek Wojciech Czapla wykorzystał pierwszą przerwę. Pomogło, za chwilę Majka Szczepańska dwukrotnie zaatakowała ze skrzydła, doprowadzając do remisu. Nieudany atak w siatkę Pauliny Stojek przerwał tę krótką serię gospodyń. Za chwilę ważne punkty zdobyła Anna Grzechnik, a po bloku zrobiło się 23:22 dla AZS-u. Pierwszą piłkę setową w tym meczu miały gliwiczanki, wtedy trener gości wykorzystał drugi czas. Dało to skutek, bo przyjezdne obroniły  tego seta. Drugą piłkę setową wywalczyła Grzechnik, ale po nieudanej kiwce Aleksandry Stachowicz rywalki skontrowały i skończyły tę partię wygraną 27:25.

Drugą odsłonę tego meczu  gliwiczanki rozpoczęły od prowadzenia 1:0, ale rywalki natychmiast wyrównały. Z czasem jednak przewagę zaczęły budować sobie akademiczki. Ważny moment w tej części meczu  to dobry blok Szapował i Stachowicz, a potem skuteczny atak z drugiej linii Majki Szczepańskiej, po którym było 9:5. Rywalki doprowadziły jednak do stanu 11:10, ale trwało to tylko przez chwilę. Gdy na zagrywce stanęła Szczepańska, znów przewaga wzrosła do pięciu punktów na korzyść AZS-u.  W końcu zrobiło się 18:12 i wydawało się, że losy tego seta są już rozstrzygnięte. Kolejne jednak rozprężenie wkradło się w szeregi gliwiczanek, które straciły aż 6 punktów z rzędu. W konsekwencji na tablicy pojawił się wynik 18:18. Dopiero atak Szczepańskiej zatrzymał rozpędzone rywalki. Od tego momentu grano punkt za punkt.  Wreszcie gwoździa w parkiet wbiła Szapował, a za chwilę poprawiła Szczepańska (24:22). Trzy razy rywalki obiły blok akademiczek i za trzecim razem piłka wyszła na aut (24:23). Wtedy czas wziął Wojciech Czapla, a za chwilę skutecznym atakiem tego seta zakończyła Anna Grzechnik (25:23)

W trzeciej odsłonie do stanu 4:4 grano punkt za punkt. Gdy na zagrywce stanęła Majka Szczepańska, gliwiczanki odskoczyły na 7:4. Przy stanie 10:5 po raz pierwszy w tej odsłonie grę przerwał trener drużyny z Nowego Dworu Mazowieckiego. Tym razem nic to nie pomogło. Coraz pewniej czujące boisko gliwiczanki nie tylko utrzymały przewagę, ale nawet ją powiększyły. W pewnym momencie po ataku Pauliny Stojek zrobiło się 22:12 dla AZS-u. Chwała jednak rywalkom, że jeszcze próbowały walczyć, jednak za chwilę Szapował zdobyła kolejny punkt, kończąc tę część meczu wynikiem 25:17. Czwarta partia miała być potwierdzeniem, że akademiczki wiedzą, jak wygrać ten mecz i tak też było. Wprawdzie pierwsze dwa punkty zdobyły siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego, ale  gospodynie zmobilizowały się i po kilku minutach po zabójczych atakach ze skrzydła Szczepańskiej prowadziły już 10:3. Siatkarki NOSiR-u też próbowały jeszcze nawiązać walkę, ale chcieć a móc to dwie różne rzeczy. Przewaga gliwiczanek wzrosła do 8 punktów (16:8). Dwudziesty czwarty punkt zdobyła Ewelina Toborek, a ten mecz atakiem w środek boiska zakończyła Paulina Stojek (25:15).