Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Torunianki znów zwycięskie

I liga K: Torunianki znów zwycięskie

fot. sk-foto-pl-slawomir-kowalski

Zawodniczki Budowlanych Toruń w meczu 10. kolejki I ligi kobiet pokonały przed własną publicznością KS Murowana Goślina 3:1. Goślinianki były w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść tylko w drugiej partii. W pozostałych lepsze były rywalki i to one zasłużenie zainkasowały komplet punktów.

Dla drużyn z Murowanej Gośliny i Torunia było do drugie starcie między sobą w obecnym sezonie. Pierwszy mecz tych drużyn odbył się w Murowanej Goślinie w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Wtedy po bardzo dobrym meczu górą były murowanki, wygrywając 3:2. Taki wyniki pierwszej rywalizacji był dodatkową motywacją dla podopiecznych Mariusza Soi.Pierwszego seta dużo lepiej rozpoczęły siatkarki z Torunia. Dobra gra kapitan toruńskiej drużyny, Eweliny Ryznar, wyprowadziła zespół gospodarzy na prowadzenie 5:0. Murowanki nie mogły bardzo długo znaleźć sposobu na dobrze dysponowane tego dnia zawodniczki Budowlanych Toruń, jednak zmiany przeprowadzone przez trenera Piotra Sobolewskiego przyniosły efekt. Murowanki popełniały coraz mniej błędów i zaczęły gonić rywalki. W momencie, kiedy na zagrywkę w zespole z Murowanej Gośliny weszła Paulina Majkowska, murowanki dogoniły siatkarki z Torunia i na tablicy widniał remis 18:18. Od tego momentu gra zaczęła się toczyć punkt za punkt, raz jeden zespół prowadził, raz drugi. Więcej zimnej krwi w końcówce seta zachowały torunianki i wygrały pierwszą partię do 22.

W drugim secie sytuacja się odwróciła. Murowanki za sprawą Dominiki Żółtańskiej oraz Patrycji Grocholewskiej punktowały zespół z Torunia. Jakby tego było mało, siatkarki Mariusza Soi psuły zagrywki. Zamiany przeprowadzone przez trenera torunianek nie przynosiły żadnego efektu. Tak dobra gra siatkarek z Murowanej Gośliny pozwoliła im wygrać tego seta do 18 i wyrównać stan meczu na 1:1.

Początek trzeciej partii to powtórka z drugiego seta. Dobra gra murowanek i zepsute zagrywki w zespole z Torunia. Trener Mariusz Soja postanowił wprowadzić do gry rozgrywającą, Aleksandrę Stachowicz. Zmiana ta okazała się strzałem w dziesiątkę. Gra się wyrównała i podobnie jak w końcówce pierwszego seta gra toczyła się punkt za punkt. Tak jak i w pierwszej partii, w trzecim secie więcej zimnej krwi zachowały torunianki i wygrały do 22, prowadząc w całym meczu 2:1.

Czwarty set był bez historii. Murowanki wyraźnie osłabły i zespół z Torunia dzięki świetnym wystawom Aleksandry Stachowicz za sprawą Eweliny Ryznar punktował zespół przyjezdnych. Torunianki wygrały tego seta do 16 i cały mecz 3:1.

MVP: Aleksandra Stachowicz (Budowlani Volley Toruń)

Budowlani Volley Toruń – KS Murowana Goślina 3:1
(25:22, 18:25, 25:22, 25:16)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi K

 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved