Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Torunianki bez problemów wygrały w Węgrowie

I liga K: Torunianki bez problemów wygrały w Węgrowie

Było sporo obaw, ale torunianki świetnie rozpoczęły play-off. W pierwszym meczu błyskawicznie rozbiły w Węgrowie Nike i objęły prowadzenie w rywalizacji do dwóch wygranych. Kolejne spotkanie w sobotę w Toruniu.

Pierwszy i trzeci set torunianki wyrwały bez żadnej dyskusji. Jedynie w drugiej partii musiały się nieco więcej napracować. Nike prowadziła 20:18, ale potem dominowały siatkarki Budowlanych. – Nie chciałem zapeszać, bo z natury jestem pesymistą, ale naprawdę znaleźliśmy wysoką formę. To było widać na treningach, trzy tygodnie spokojnej pracy pomogło drużynie wrócić do równowagi – podkreśla trener Mariusz Soja.

Na początku pierwszej partii torunianki szybko wypracowały sobie trzypunktową przewagę (9:6), którą po atau Marzeny Wilczyńskiej jeszcze powiększyły (16:11). O przerwę prosił trener Nike, Robert Kupisz, ale jego zawodniczki nie były już w stanie odwrócić losów tego seta. Budowlani wygrali pewnie i wysoko do 18. W drugiej odsłonie trener zespołu gospodyń przerwał grę już przy stanie 7:3 dla torunianek. Nike zaczęło odrabiać straty i zniwelowało różnicę punktową do dwóch oczek. W końcu węgrowiankom udało się doprowadzić do remisu 18:18, a gdy gospodynie wygrały dwie kolejne wymiany, kibice uwierzyli w zwycięstwo w tym secie. Torunianki jednak końcówkę rozegrały koncertowo. Szybko odrobiły straty i wygrały tę partię do 22.

W trzecim, jak się potem okazało ostatnim secie zespół Budowlanych znów szybko wyszedł na prowadzenie, ale gospodynie doprowadziły do remisu (10:10). Potem jednak seria punktów dla torunianek podcięła skrzydła siatkarkom Nike, które już do końca meczu się nie podniosły. Zespół gości wygrał tę partię do 16 i całe spotkanie 3:0. – W Węgrowie zaskoczyliśmy gospodynie agresją i siłą rażenia praktycznie w każdym elemencie: bardzo skuteczny był atak, mocna zagrywka, przyjęcie praktycznie bezbłędne – wylicza szkoleniowiec. Bohaterką meczu była Karola Filipowicz. W rundzie rewanżowej grała słabo, straciła miejsce w składzie, była mocno zagubiona. W Węgrowie to jednak ona odebrała nagrodę dla MVP spotkania. – Dużą z nią pracowaliśmy, ale to samo dotyczy drugiej rozgrywającej. Gdyby Ola Stachowicz wyszła na parkiet, zagrałaby równie dobrze – przekonuje Soja. Rewanż w następną sobotę w Toruniu. Do półfinału potrzebne są dwa zwycięstwa.

Sokołów SA Nike Węgrów – KT7 CNC Budowlani Toruń 0:3
(18:25, 22:25, 16:25)

stan rywalizacji play-off: 1:0 dla Budowlanych