Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Tarnowianki wywiozły trzy punkty z Opola

I liga K: Tarnowianki wywiozły trzy punkty z Opola

fot. PWSZ Tarnów

Siatkarki Uni Opole doznały trzeciej porażki z rzędu. Tym razem w Stegu Arena lepsza od nich okazała się ekipa PWSZ Tarnów. Dla tarnowianek było to czwarte zwycięstwo w obecnym sezonie. Podopieczne trenera Michała Betlei zajmują 7. miejsce w tabeli, mając 12 punktów na swoim koncie. Opolanki są na miejscu dziesiątym.

Ciężko skomentować takie spotkanie, jest w nas złość, tym bardziej że to nie jest nasz pierwszy tego typu mecz, bo tydzień temu w dość podobnych okolicznościach przegrałyśmy z kretesem w Poznaniu – denerwowała się kapitan opolanek Ilona Gierak.Za dużo miałyśmy przestojów, momentami brakowało walki, a przecież wyszłyśmy na parkiet z wiarą zwycięstwa. Może za bardzo chcemy, ale to przecież nie jest żadne wytłumaczenie…Mecz zaczął się jednak dla jej zespołu bardzo dobrze. Choćby dzięki zagrywce Marty Ciesiulewicz gospodynie szybko „odskoczyły” na 6:2. Z biegiem czasu rywalki jednak niwelowały straty, aż mniej więcej w połowie seta to one miały „oczko” przewagi (12:13). Wtedy to jednak miejscowe złapały drugi oddech i wyszły na prowadzenie 18:14… po czym zupełnie stanęły i sześć kolejnych akcji padło łupem tarnowianek. Opolskie siatkarki jeszcze dzielnie walczyły, doprowadzając do remisu po 22, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowały rywalki.

O drugiej odsłonie wypadałoby w Opolu jak najszybciej zapomnieć, bo od jej początku do końca to nie tyle przyjezdne nadawały ton grze, co miejscowe grały słabo, szczególnie w odbiorze. Trzeci set to już zupełnie inna sprawa. Co prawda znowu „unitki” dobrze w niego weszły, po czym pozwoliły się rozpędzić rywalkom, jednak w pewnym momencie to one zaczęły ryzykować na serwisie i przyniosło to efekty. Szczególnie dobrze spisywała się w tym aspekcie Jagoda Maternia, dzięki czemu jej zespół wyszedł na prowadzenie 19:15, a potem już kontrolował grę.

W czwartej partii od stanu 3:4 tarnowianki zaczęły sukcesywnie powiększać przewagę, aż przy stanie 11:17 sygnał do ataku dała kapitan i za chwilę były już tylko trzy piłki straty. Wtedy to sygnał do ataku dała kapitan i za moment były już tylko trzy „oczka” straty, a po chwili powinno być już jedno, ale zupełnie niepotrzebnie jedna z siatkarek gospodarzy postanowiła odebrać atak zmierzający w aut. To zupełnie zdemobilizowało opolanki, które ostatecznie już się po tym nie podniosły.

Uni Opole – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 1:3
(23:25, 15:25, 25:19, 21:25)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: nto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved