Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Tarnowianki wywiozły trzy punkty z Opola

I liga K: Tarnowianki wywiozły trzy punkty z Opola

Siatkarki Uni Opole doznały trzeciej porażki z rzędu. Tym razem w Stegu Arena lepsza od nich okazała się ekipa PWSZ Tarnów. Dla tarnowianek było to czwarte zwycięstwo w obecnym sezonie. Podopieczne trenera Michała Betlei zajmują 7. miejsce w tabeli, mając 12 punktów na swoim koncie. Opolanki są na miejscu dziesiątym.

Ciężko skomentować takie spotkanie, jest w nas złość, tym bardziej że to nie jest nasz pierwszy tego typu mecz, bo tydzień temu w dość podobnych okolicznościach przegrałyśmy z kretesem w Poznaniu – denerwowała się kapitan opolanek Ilona Gierak.Za dużo miałyśmy przestojów, momentami brakowało walki, a przecież wyszłyśmy na parkiet z wiarą zwycięstwa. Może za bardzo chcemy, ale to przecież nie jest żadne wytłumaczenie…

Mecz zaczął się jednak dla jej zespołu bardzo dobrze. Choćby dzięki zagrywce Marty Ciesiulewicz gospodynie szybko „odskoczyły” na 6:2. Z biegiem czasu rywalki jednak niwelowały straty, aż mniej więcej w połowie seta to one miały „oczko” przewagi (12:13). Wtedy to jednak miejscowe złapały drugi oddech i wyszły na prowadzenie 18:14… po czym zupełnie stanęły i sześć kolejnych akcji padło łupem tarnowianek. Opolskie siatkarki jeszcze dzielnie walczyły, doprowadzając do remisu po 22, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowały rywalki.

O drugiej odsłonie wypadałoby w Opolu jak najszybciej zapomnieć, bo od jej początku do końca to nie tyle przyjezdne nadawały ton grze, co miejscowe grały słabo, szczególnie w odbiorze. Trzeci set to już zupełnie inna sprawa. Co prawda znowu „unitki” dobrze w niego weszły, po czym pozwoliły się rozpędzić rywalkom, jednak w pewnym momencie to one zaczęły ryzykować na serwisie i przyniosło to efekty. Szczególnie dobrze spisywała się w tym aspekcie Jagoda Maternia, dzięki czemu jej zespół wyszedł na prowadzenie 19:15, a potem już kontrolował grę.

W czwartej partii od stanu 3:4 tarnowianki zaczęły sukcesywnie powiększać przewagę, aż przy stanie 11:17 sygnał do ataku dała kapitan i za chwilę były już tylko trzy piłki straty. Wtedy to sygnał do ataku dała kapitan i za moment były już tylko trzy „oczka” straty, a po chwili powinno być już jedno, ale zupełnie niepotrzebnie jedna z siatkarek gospodarzy postanowiła odebrać atak zmierzający w aut. To zupełnie zdemobilizowało opolanki, które ostatecznie już się po tym nie podniosły.

Uni Opole – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 1:3
(23:25, 15:25, 25:19, 21:25)