Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Szybkie zwycięstwo „jokerek”

I liga K: Szybkie zwycięstwo „jokerek”

Bardzo efektownie i szybko z rywalkami rozprawiły się w wyjazdowym meczu w Murowanej Goślinie podopieczne Andrzeja Nadolnego. Siatkarki Jokera Mekro Świecie rozbiły miejscowe siatkarki, które aktualnie zamykają tabelę I ligi.

Początek spotkania nie zapowiadał łatwej przeprawy dla świecianek. Do stanu 11:11 zawodniczkom z Murowanej Gośliny udawało się przeciwstawić rywalkom. Gospodynie nie potrafiły jednak dobrze przyjąć zagrywek Natalii Matusz i seria punktów powędrowała na konto zespołu gości. W polu zagrywki dobrze spisała się także Aleksandra Gancarz.  Z kolei w ataku karty rozdawała Patrycja Flakus, po jej uderzeniach goślinianki „nie miały czego zbierać”. Seta zakończyła udaną akcją Gancarz (25:16).

W drugiej partii już od początku zarysowywała się przewaga drużyny gości. Z pola zagrywki długo nie schodziła Katarzyna Wenerska, później w jej ślady poszła Angelika Strządała i losy seta były już niemal przesądzone (18:13). Wtedy przypomniała o sobie młoda Justyna Zemlik, atakująca wzięła na siebie ciężar gry i przez moment goślinianki mogły poczuć się zagrożone (19:21). Końcówka należała jednak do przyjezdnych, błąd w polu zagrywki Pauliny Stroiwąs przesądził o losach seta (25:20).

Trzeci set to demonstracja siły zawodniczek ze Świecia. Miejscowe siatkarki widząc, że wynik wymyka im się spod kontroli, popełniały mnóstwo błędów. Ręka ani przez moment nie zadrżała za to Patrycji Flakus i świecianki w efektowny sposób zakończyły całe spotkanie (25:10).

KS Murowana Goślina – Joker Świecie 0:3
(16:25, 20:25, 10:25)