Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Szybka wygrana PSPS-u Chemika Police w Mysłowicach

I liga K: Szybka wygrana PSPS-u Chemika Police w Mysłowicach

Podopieczne Mariusza Bujka na ostatni mecz I ligi kobiet w tym roku udały się do dalekich Mysłowic. Policzankom długa podróż jednak nie przeszkodziła i pewnie wygrały ze znajdującym się w dość dużym dołku zespołem ze Śląska. Mysłowiczanki rok zakończyły na ostatnim miejscu w tabeli, natomiast policzanki po trzynastu kolejkach zajmują miejsce piąte.

Podopieczne trenera Mariusza Bujka jechały na Śląsk w roli zdecydowanego faworyta i wywiązały się z niej znakomicie. – Trochę obawiałyśmy się przed meczem, czy zdążymy się zregenerować po tak dalekiej i ciężkiej podróży. Na szczęście mam się udało – przyznała przyjmująca PSPS-u Chemika Police, Katarzyna Możdżeń. Podopieczne trenera Rafała Kalinowskiego w żadnym elemencie nie były w stanie zagrozić zespołowi z Polic, jedynie w drugim secie zdołały zdobyć 20 punktów. Przyjezdne przeważały w ataku, zagrywce i pozostałych aspektach siatkarskiej sztuki. – Popełniałyśmy zdecydowanie mniej błędów niż w ostatnich meczach, zagrałyśmy lepiej taktycznie, a i przeciwnik nie postawił nam ciężkich warunków, stąd wynik 3:0 – analizowała siatkarka PSPS-u.

Co ważne policzanki potrafiły, grając z niżej notowanym rywalem, utrzymać koncentrację. – Ciężko nam się gra z teoretycznie słabszym przeciwnikiem, co pokazał chociażby ostatni mecz z zespołem z Murowanej Gośliny (wygrany 3:2 – przyp. red.), ale wyszłyśmy na mecz bardzo zmotywowane, bardzo chciałyśmy wygrać i udanie zakończyć rok – powiedziała Katarzyna Możdżeń. Teraz siatkarki czeka przerwa, ale już na początku stycznia policzanki w Krośnie zmierzą się z Karpatami, natomiast Silesia Volley podejmie u siebie Nike Węgrów.

Silesia Volley Mysłowice – PSPS Chemik Police 0:3
(18:25, 20:25, 14:25)