Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Szybka wygrana Jokera na warszawskich Bielanach

I liga K: Szybka wygrana Jokera na warszawskich Bielanach

Niewiele ponad godzinę trwał mecz I ligi kobiet pomiędzy AZS-em AWF Warszawa a Jokerem Świecie. Zespół gości pod wodzą trenera Piotra Sobolewskiego w trzech szybkich setach pokonał stołeczną drużynę, która w środę będzie miała ostatnią szansę na odniesienie pierwszego zwycięstwa w lidze. Joker jest już pewien gry w play-off, ale dopiero ostatnia kolejka rozstrzygnie, z którego miejsca w tabeli do niego przystąpi.

Podopieczne trenera Piotra Sobolewskiego bardzo dobrze zaczęły zmagania w stolicy. Szybko wyszły na 5-6 punktów przewagi (8:3, 11:5) i potem kontrolowały wynik przy dużej pomocy rywalek, które oddały w pierwszym secie 8 punktów, psując ataki, zagrywki lub popełniając błąd podwójnego odbicia. Po stronie gości regularnie punktowały Klaudia Grzelak i Karolina Florczak, także Karolina Bednarek i Patrycja Wyrwa dołożyły po trzy punkty. Pod koniec partii przewaga świecianek sięgnęła nawet do 10 „oczek”. Ostatecznie Jokerki wygrały do 13, a ostatni punkt asem serwisowym zdobyła Marta Krajewska.

Drugą odsłonę siatkarki Jokera zaczęły od prowadzenia 8:0. Ich serię przerwała dopiero Joanna Waszyńska. Warszawianki grały bardzo nierówno, dając co chwilę Jokerowi punkty darmo (popełniły w tym secie 12 błędów własnych). Z czasem przewaga drużyny przyjezdnej wzrosła znów do dziesięciu punktów – do 16:6. To pozwoliło świeciankom spokojnie dokończyć dzieła.

W secie trzecim było dużo błędów z obu stron, choć akademiczki popełniły ich więcej. Od stanu 4:4 Jokerki zaczęły budować przewagę, chociaż długo nie mogły uciec rywalkom na więcej niż 3-4 „oczka”. W końcówce udało się przewagę podwoić i wygrać pewnie do 16. Połowa dorobku gospodyń to znów zasługa błędów rywalek. W tym meczu trener Piotr Sobolewski dał szanse wykazania się na boisku wszystkim zmienniczkom. W trzecim secie na boisku pojawiła się po dłuższym czasie libero Aleksandra Żurawska.

AZS AWF Warszawa – Joker Mekro Energoremont Świecie 0:3
(13:25, 16:25, 16:25)