Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Szósta porażka Wisły, opolanki zgarnęły trzy punkty

I liga K: Szósta porażka Wisły, opolanki zgarnęły trzy punkty

Opolsko-warszawska konfrontacja zapowiadała się bardzo ciekawie ze względu na to, że w ostatnich tygodniach obie ekipy prezentowały bardzo dobrą dyspozycję. Uni przystępowało do rywalizacji po serii aż dziewięciu zwycięstw z rzędu, z kolei Wisła rozstrzygnęła na swoją korzyść pięć spotkań poprzedzających batalię w Stegu Arenie.

Stołeczna drużyna wyraźnie odżyła po grudniowej zmianie trenera, kiedy to Piotra Hilko zastąpił na tym stanowisku jego asystent, Mikołaj Mariaskin. Ponadto warszawianki miały opolankom coś do udowodnienia, ponieważ w pierwszej rundzie dość niespodziewanie uległy im 2:3. Potyczka w Opolu zaczęła się po myśli Wisły. Po kilkunastu minutach gry odskoczyła ona na 13:10, lecz jej przewaga w dużej mierze wynikała z licznych błędów gospodyń. Od tego stanu wygrały one jednak kolejnych osiem akcji, w czym ogromna była zasługa rozgrywającej Dominiki Mras. Bardzo mocno dawała ona się rywalkom we znaki zagrywką.Podbudowane jej serią Uni później już pewnie przypieczętowało swój triumf w inauguracyjnej odsłonie. I w kolejnej poszło za ciosem, nie dając właściwie ani przez moment dojść przeciwniczkom do głosu. Bardzo dobrze w ofensywie spisywały się przyjmująca Marta Ciesiulewicz oraz atakująca Jagoda Maternia, co pozwoliło opolankom zwyciężyć do 18.

W trzeciej partii, a dokładniej w drugiej jej części zanotowały one jednak lekki kryzys, który poskutkował przegraną. Dobrze grały Katarzyna Połeć i Ewelina Mikołajewska, a po serwisach Katarzyny Wawrzyniak Wisła wygrała ostatecznie 25:19. Miejscowe szybko się jednak ocknęły, czwarta odsłona praktycznie jeszcze się nie rozpoczęła, a Uni wygrywało już 5:0. Dwie przerwy na żądanie niewiele pomogły, ale w pewnym momencie ze stanu 15:9 dla opolanek zrobiło się tylko 15:13. Wisła nie złożyła broni. Po atakach Mikołajewskiej i Marcyniuk nasza ekipa przegrywała tylko 21:22. Trzy ostatnie akcje padły jednak łupem miejscowych. Pierwszą piłkę meczową wykorzystała Oliwia Michalak.

Uni Opole – Wisła Warszawa 3:1
(25:21, 25:18, 19:25, 25:21)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: nto.pl, wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved