Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Świetny mecz Nike, Joker wyjeżdża z Węgrowa bez punktów

I liga K: Świetny mecz Nike, Joker wyjeżdża z Węgrowa bez punktów

Siatkarki Nike Węgrów po kilku nieudanych występach na początku sezonu z meczu na mecz prezentują coraz lepszą formę. W sobotę podopieczne Roberta Kupisza niespodziewanie pokonały Jokera Świecie i tym samym zepchnęły zespół z Murowanej Gośliny na ostatnie miejsce w tabeli I ligi.

W pierwszym secie to przyjezdne długo utrzymywały korzystny dla siebie wynik (11:15, 15:18). Dopiero zmiany dokonane przez trenera Nike pozwoliły gospodyniom na odrobienie strat i doprowadzenie do wyrównanej końcówki. Pola Nowacka i Izabela Panufnik dobrze wprowadziły się na boisko, niezawodna była także kapitan Nike, Izabela Zackiewicz i dzięki nim węgrowiankom udało się odwrócić losy premierowej partii.

Wygrany set dodał miejscowym siatkarkom pewności siebie i te udanie rozpoczęły drugiego seta (8:5, 14:9). Podopieczne Andrzeja Nadolnego nie mogły znaleźć sposobu na rozpędzone rywalki. Gospodynie podwyższyły swoje prowadzenie w meczu, choć pozwoliły świeciankom odbudować ich grę w ostatnich akcjach tego seta (25:21).

W trzeciej odsłonie spotkania na boisku po stronie Jokera pozostały Gasidło, Pytel, Prokop. Pojawiła się także Gabriela Borawska, która sprawiała swojemu byłemu klubowi problemy mocną zagrywką i atakiem. Tak „przemeblowany” skład świecianek w końcu zaczął dobrze funkcjonować, przyjezdne były 2-3 punkty z przodu, ale żadnej ze stron nie udawało się wypracować wyraźniejszej przewagi. Kilka niefortunnych decyzji Argentynki Natalii Flaviani na swoją korzyść obróciły „jokerki” i po zaciętej walce górą były przyjezdne. Wydawało się, że jest to dla nich szansa na powrót do meczu (25:27).

Na to nie pozwoliły jednak siatkarki Nike. Czwarty set to przez długi czas czteropunktowa zaliczka gospodyń (11:7, 16:12). Ostatnie minuty meczu to dominacja węgrowianek, które nie pozostawiły wątpliwości, że były tego dnia drużyną lepszą (25:14). Nike Węgrów zapisało na swoim koncie pierwsze zwycięstwo za trzy punkty, a zespół „uciekł” z ostatniego miejsca ligowej tabeli. Nagrodą MVP wyróżniona została Panufnik, która zanotowała stuprocentową skuteczność w ataku i poprowadziła swój zespół do zwycięstwa.

MVP: Izabela Panufik

Nike Węgrów – Joker Świecie 3:1
(25:23, 25:21, 25:27, 25:14)

Nike: Kupisz, Szostok, Lewandowska, Ciesiulewicz, Zackiewicz, Flaviani, Makowska (libero) oraz Panufnik, Nowacka i Witowska
Joker: Wenerska, Matusz, Gancarz, Flakus, Gasidło, Toborek, Walczak (libero) oraz Strządała, Borawska, Prokop, Pytel i Rzepnikowska (libero)