Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Spokojne zwycięstwo warszawianek

I liga K: Spokojne zwycięstwo warszawianek

Tylko w jednym secie zawodniczki SMS-u PZPS nawiązały walkę z Wisłą podczas sobotniego spotkania w stolicy. Warszawskie Syreny pokonały 3:1 (25:14, 22:25, 25:11, 25:17) młode siatkarki ze Szczyrku i umocniły się na pierwszym miejscu w tabeli zaplecza Orlen Ligi. W następny weekend zespół z Warszawy zagra na wyjeździe z KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. To będzie już 17. kolejka pierwszej ligi.

Na pewno nie zlekceważymy zawodniczek ze Szczyrku. To młoda, waleczna drużyna, w której składzie jest wiele utalentowanych młodych siatkarek. Musimy podejść do tego meczu skoncentrowane tak samo jak do poprzednich spotkań albo nawet bardziej – mówiła Magdalena Saad. Warszawskie Syreny rozpoczęły sobotnie starcie zgodnie z zapowiedzią przyjmującej. Rywalki nie miały wiele do powiedzenia, a na dodatek popełniały mnóstwo błędów. Szwankowało przyjęcie, rozegranie, dużo było niewymuszonych pomyłek. Trener SMS-u Wiesław Popik próbował ratować sytuację kolejnymi przerwami na żądanie, ale na niewiele to się zdało. Wisła wykorzystała trzecią piłkę setową i wygrała 25:14.

Łatwy przebieg pierwszej partii wyraźnie rozluźnił warszawskie zawodniczki. Podopieczne Mirosława Zawieracza grały nieco słabiej niż wcześniej. Za to szczyrczanki znacznie podniosły poziom gry. Przede wszystkim popełniały mniej błędów. Dobrze prezentowała się Aleksandra Lipska, a kilka ważnych punktów zdobyły kapitan Natalia Murek i Martyna Świrad. Goście prowadzili (10:6, 14:11). Wtedy o czas poprosił szkoleniowiec gospodyń. Po nim Wisła doprowadziła do remisu 16:16. Końcówka należała jednak do siatkarek z województwa śląskiego. Warszawskie Syreny walczyły z całych sił, obroniły dwie piłki setowe, ale ostatecznie uległy 22:25.

Na szczęście to był kres nieco słabszego okresu stołecznej ekipy. W dwóch kolejnych odsłonach na parkiecie kibice oglądali warszawską drużynę w formie, w jakiej chcą ją widzieć zawsze. Od pierwszej do ostatniej piłki trzeciego i czwartego seta przewaga stołecznej drużyny była bardzo duża. Wyniki partii 25:11 i 25:17 świadczą o dużej przewadze liderek zaplecza Orlen Ligi. Gospodynie wykorzystały drugą piłkę meczową. Dobrze w Wiśle zaprezentowała się Justyna Sachmacińska. Po raz kolejny w obronie świetne akcje prezentowała Paulina Biranowska, która wraca do znakomitej dyspozycji. W końcówce na parkiecie pojawiła się atakująca Marcelina Nowak, która zdobyła dwa ważne punkty. Drugi z nich dał ekipie z Warszawy piłkę meczową.

Warszawskie Syreny po tym zwycięstwie mają na koncie już 32 punkty w 13 spotkaniach. Odniosły 11 zwycięstw i zanotowały dwie porażki.

Wisła Warszawa – SMS PZPS Szczyrk 3:1
(25:14, 22:25, 25:11, 25:17)