Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: SMS Szczyrk znów zaskoczył wyżej notowanego przeciwnika

I liga K: SMS Szczyrk znów zaskoczył wyżej notowanego przeciwnika

W 12. kolejce spotkań I ligi kobiet siatkarki SMS-u PZPS Szczyrk pokonały we własnej hali Częstochowiankę 3:0. Uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego bez żadnych kompleksów przystąpiły do meczu z wyżej notowanym rywalem i już po raz siódmy schodziły z boiska jako zespół zwycięski.

Już pierwszy set spotkania pokazał, że częstochowiankom nie będzie łatwo o punkty w Szczyrku. Przyjezdne walczyły do końca, jednak młode zawodniczki SMS-u w końcówce pokazały, że ambicją i umiejętnościami tego dnia przewyższają rywalki – pewnie wygrały 25:22 i objęły prowadzenie w tym meczu.

Druga partia spotkania przebiegała całkowicie pod dyktando siatkarek uczących się w Szczyrku. Świetnie  w ataku i w bloku radziły sobie Martyna Borowczak i Paulina Damaske, niezłą zmianę dała również Zofia Szczotkiewicz. Efektem był set wygrany do 17. Trzecia partia dała jeszcze nadzieję podopiecznym trenera Andrzeja Stelmacha, ale końcówka znów należała do gospodyń. Częstochowianki przegrały w trzech setach i wróciły do domu z pustymi rękoma, przegrywając piąte spotkanie w tym sezonie. Mimo że częstochowianki mają jedno zwycięstwo mniej od SMS-u PZPS Szczyrk, to wyprzedzają ten zespół w tabeli, bowiem w jedenastu spotkaniach zgromadziły punkt więcej.

Nasz zespół zagrywką odrzucał rywalki od siatki. Dobrze funkcjonował system blok-obrona i to głównie zadecydowało o zwycięstwie – powiedział trener SMS PZPS I Szczyrk, Wiesław Popik.Odnieśliśmy w tym sezonie siedem zwycięstw na jedenaście rozegranych spotkań. Zespół w każdym meczu walczy, gra ambitnie. Łatwo punktów nie oddajemy. W kadrze zespołu mamy głównie zawodniczki z rocznika 2002 i 2003 oraz cztery z 2001.

SMS PZPS I Szczyrk – Galeria Jurajska Częstochowianka Częstochowa 3:0
(25:22, 25:17, 25:22)

SMS: Borowczak (11), Łazowska (2), Damaske (10), Stefanik (8), Hyży (6), Szlagowska (7), Mazur (libero) oraz Czyrniańska (1), Szczotkiewicz (2) i Justka (libero)
Częstochowianka: Łukasiewicz (8), Mroczek (2), Stachowicz (3), Ociepa (2), Lach (9), Sieradzka (3), Wysokińska (libero) oraz Szumera (4), Pietrzkiewicz (2) i Matyszczak