Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: SMS Szczyrk postraszył lidera oraz Nike Węgrów

I liga K: SMS Szczyrk postraszył lidera oraz Nike Węgrów

To był weekend pełen siatkarskich emocji w Szczyrku. Uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego były bliskie sprawienia sensacji – prowadziły w meczu z ŁKS-em Łódź już 2:0, ostatecznie jednak przegrały po tie-breaku. Dzień później SMS PZPS rozegrał awansem mecz z Nike Węgrów, który również przegrał po tie-breaku.

W sobotni wieczór pierwszy zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku zmierzył się z drużyną liderującą stawce I ligi. Niewiele zabrakło, a gospodynie zapisałyby na swoim koncie fenomenalną wygraną. Prowadziły 2:0 w setach, grały dobrze i konsekwentnie i nawet gdy w secie drugim „goniły” wynik, przegrywając 14:16 czy 19:21, to nie zamierzały ustępować doświadczonym rywalkom. – Zaskoczyliśmy lidera, który trochę też zlekceważył nas – mówi Miłosz Majka, II trener szkolnej drużyny.

Dopiero od partii trzeciej łodzianki poprawiły własną grę, liderką przyjezdnych była Katarzyna Bryda. Faworyt meczu doprowadził do tie-breaka. – Tak równej gry nie mogliśmy utrzymać na przestrzeni czterech setów, choć w trzecim wiele do zwycięstwa nie zabrakło – opowiada Majka.

Decydująca odsłona uwydatniła większą rutynę siatkarek ŁKS-u, młode zawodniczki SMS-u w ważnych momentach myliły się, choćby w polu zagrywki. Przegrały nieznacznie, ale pozostawiły po sobie dobre wrażenie. Na szczególne słowa uznania zapracowały Aleksandra Lipska (25 punktów), Natalia Murek (17 pkt.) i świetnie przyjmująca serwisy rywalek libero Maria Stenzel.

Nazajutrz ekipa trenera Wiesława Popika zmierzyła się z drużyną z Węgrowa. Równie pozytywnego rozpoczęcia spotkania nie było. 10 błędów własnych w odsłonie premierowej zrobiło swoje. Poprawa w elemencie zagrywki i przyjęcia zaprocentowała wyrównaniem rezultatu meczu, trzeciego seta ponownie skuteczniej rozegrały zawodniczki Sokołowa Nike. Nie pomogły rotacje w składzie SMS-u. Jak potrafią walczyć, uczennice pokazały w kolejnej partii. W decydujących momentach nie myliły się w szczególności Murek oraz Lipska.

Drugi tie-break tego weekendu przeciwniczki zainicjowały przewagą 5:2, gospodynie wyrównały tuż przed zmianą stron, by po trzech z rzędu asach serwisowych Murek objąć prowadzenie 10:7. Do zwycięstwa zabrakło przysłowiowej „zimnej krwi”. W całym secie SMS popełnił aż 11 błędów i musiał zadowolić się jednym „oczkiem”.

Wśród punktujących na uwagę zasługuje 19 „oczek” Natalii Murek i 10 Martyny Świrad. Ponownie na wysokim poziomie przyjęcia i obrony zagrały libero SMS-u. – Pokazaliśmy, że potrafimy grać przeciwko mocnym zespołom. Rozegraliśmy sporą dawkę setów i zdobyte doświadczenie bez wątpienia zaprocentuje. Trochę boli, że tie-breaki nie do końca nam się udały – kwituje Miłosz Majka.