Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: SMS PZPS Szczyrk pokonał po tie-breaku Mazovię

I liga K: SMS PZPS Szczyrk pokonał po tie-breaku Mazovię

fot. smspzps.pl

Zacięte spotkanie stoczył ze sobą w 8. kolejce rozgrywek I ligi kobiet uczennice SMS-u PZPS Szczyrk i siatkarki warszawskiej Mazovii. Po dwóch setach podopieczne trenera Waldemara Kawki prowadziły 2:0, ale stołeczny zespół doprowadził do tie-breaka. W nim znów lepszy okazał się zespół ze Szczyrku, który odniósł piąte zwycięstwo w tym sezonie.

Początek meczu pierwszoligowych siatkarek SMS-u PZPS Szczyrk z Mazovią należał do stołecznych, które odskoczyły na 8:4 przy wysokiej skuteczności własnego ataku. Później jednak siatkarki BlueSoft Mazovii zaczęły popełniać błędy. Łącznie w ten sposób oddały gospodyniom 14 punktów, by przegrać w zaciętej końcówce. Set kolejny był znakomity w wykonaniu uczennic ze Szczyrku, które prowadziły już 16:5, by wygrać mniejszą różnicą, ale mimo wszystko w sposób pewny i przekonujący. Podopieczne Waldemara Kawki lepiej od przeciwniczek zagrywały i atakowały, miały także więcej bloków.W partii następnej zawodniczki SMS PZPS „odjechały” na 8:6, ale nie były w stanie dystansu powiększyć. W kluczowych momentach uwidoczniła się znaczna przewaga warszawskiego zespołu w sile ataku, w czym brylowała Wiktoria Kowalska. Takim samym rytmem toczyła się czwarta odsłona. Zespół z Warszawy prowadził m.in. 8:6 i 16:13, by zwyciężyć 25:22, także przy istotnych 8 oddanych punktach przez miejscowe.

Tie-break nie zapowiadał się dla ekipy ze Szczyrku dobrze, bo przy stanie 5:3 dla BlueSoft Mazovii to przyjezdne były bliżej końcowego triumfu. Już przy zmianie stron sytuacja została w porę opanowana przez gospodynie, w ataku oraz bloku brylowała Paulina Damaske (21 „oczek”), jednocześnie rywalki nie były tak efektywne. Prócz wspomnianej Damaske w szeregach SMS-u PZPS wyróżniły się Weronika Centka (14 pkt) oraz Weronika Szlagowska (11 pkt).

SMS PZPS Szczyrk – BlueSoft Mazovia Warszawa 3:2
(25:22, 25:20, 20:25, 22:25, 15:12)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: smspzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved