Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: SMS PZPS postraszył faworytki

I liga K: SMS PZPS postraszył faworytki

Równorzędny bój w Krośnie stoczyły zawodniczki SMS-u PZPS Szczyrk. Niewiele zabrakło, by wywalczyły nawet punktową zdobycz w konfrontacji z zespołem zaliczanym do czołówki I ligi.

Przyjezdne mecz w Krośnie rozpoczęły znakomicie. Grając na wysokim poziomie, uzyskały przewagę, druga przerwa dla trenera gospodyń nastąpiła, gdy siatkarki SMS-u PZPS prowadziły 21:19. Błędy w końcówce zdecydowały o nieznacznym, szczęśliwym zarazem triumfie faworyta, który za ciosem poszedł w secie drugim. Drużyna SMS-u szybko przegrywała 2:8 i nie była w stanie dystansu zniwelować. Zawodniczki z Krosna miały wówczas podstawy, by myśleć o łatwym, trzysetowym zwycięstwie. Tymczasem po raz wtóry w obecnym sezonie I-ligowym uczennice SMS-u pokazały swoje waleczne oblicze. – Byliśmy trochę źli na siebie za wypuszczonego seta pierwszego, ale dziewczyny nie zamierzały odpuszczać – skomentował Miłosz Majka, II trener drużyny ze Szczyrku.

Trzecia partia to spokojna, pewna gra SMS-u i wygrana, choć w końcowej fazie pojawiło się trochę nerwowości. Gdy w następnej odsłonie Karpaty wypracowały kilka „oczek” przewagi i miały piłki meczowe przy stanie 24:19, zanosiło się na rychłe zakończenie potyczki. O mały włos, a podopieczne Wiesława Popika doprowadziłyby do wyrównania. Przy zagrywce Martyny Świrad straty odrobione zostały niemal w całości. – Wyrastamy na taki zespół, z którym wszyscy mają problemy. Rywale podchodzą do nas z szacunkiem i to na pewno wiele mówi – zauważa Majka.

W sobotę najwięcej punktów dla ekipy SMS-u PZPS zdobyła Olivia Różański (19), o 2 mniej zanotowała Oliwia Michalak. Zespół ze Szczyrku zagrał w dodatku na trudnym terenie poważnie osłabiony brakiem podstawowej przyjmującej Natalii Murek.

AZS PWSZ Karpaty MOSiR Krosno – SMS PZPS I Szczyrk  3:1
(27:25, 25:15, 23:25, 25:23)