Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: SMS PZPS lepszy w tie-breaku od mysłowiczanek

I liga K: SMS PZPS lepszy w tie-breaku od mysłowiczanek

Zacięta rywalizacja, niezły poziom i wiele zwrotów akcji – tak wyglądało sobotnie spotkanie na pierwszoligowym parkiecie w Szczyrku. Uczennice miejscowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego pokonały w nim Silesię Volley, a o wyniku całego spotkania decydował piąty set.

Podopieczne Wiesława Popika wróciły na siatkarskie parkiety I ligi kobiet po kilkunastu dniach pauzy, a rywalkom z Mysłowic nie zamierzały ustępować pola. W premierowej odsłonie miejscowe długo prowadziły, ale na finiszu zbyt często myliły się, tracąc punkty w przyjęciu po dobrych zagrywkach przyjezdnych. W drugim secie tego błędu zespół SMS-u PZPS nie popełnił i pozwolił zdobyć mysłowiczankom 21 „oczek”.

Emocje sięgnęły zenitu w dwóch kolejnych partiach tego zaciętego spotkania. Uczennice ze Szczyrku w secie trzecim rozpoczęły niezwykle skutecznie i po kilkunastu minutach dysponowały wysoką zaliczką (17:9) i objęcie prowadzenia w meczu wydawało się przesądzone. To przeciwniczki jednak wybornie finiszowały, pokonały swoją niemoc i wróciły do gry. W najważniejszych momentach miejscowym atakującym zadrżała ręka, bezlitośnie wykorzystały to siatkarki Silesii Volley. Rewanż nastąpił wkrótce. Odsłona numer cztery to komfortowe prowadzenie zawodniczek Silesii Volley 21:17 i… kapitalna końcówka ze szczęśliwym finałem dla drużyny SMS-u, która triumfowała na przewagi. Tie-break był popisem uczennic szkoły ze Szczyrku, wśród których wyróżniły się Natalia Murek (22 pkt.) i Oliwia Michalak (20 pkt.). – Chyba polubiliśmy pięciosetowe mecze. (śmiech) Bardzo cieszy nas, że ponownie w dramatycznych okolicznościach taką konfrontację kończymy zwycięstwem – skomentował Miłosz Majka, II trener SMS-u PZPS. Mimo wygranej ekipie ze Szczyrku nie udało się przeskoczyć rywalek w tabeli, które z taką samą liczbą rozegranych spotkań mają na koncie jeden punkt więcej.

SMS PZPS Szczyrk – Silesia Volley MSK MOSiR Mysłowice  3:2
(22:25, 25:21, 26:28, 26:24, 15:7)