Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Silesia odbiła się od dna tabeli

I liga K: Silesia odbiła się od dna tabeli

W meczu 14. kolejki I ligi kobiet spotkały się dwie drużyny z dołu tabeli – Silesia Volley Mysłowice i Nike Węgrów. Po dobrym spotkaniu Silesii trzy punkty zostały w Mysłowicach. Dzięki temu zwycięstwu podopieczne Rafała Kalinowskiego opuściły ostatnie miejsce w tabeli na rzecz drużyny z Węgrowa.

Pierwszy set zaczął się od mocnego ataku siatkarek Nike. Mysłowiczanki nie pozostały dłużne i odpowiedziały punktowym blokiem, a do stanu 6:6 gra toczyła się punkt za punkt. Początek seta obfitował w częste, długie wymiany, które jednak częściej wygrywały zawodniczki z Mysłowic. Silesia wypracowała sobie dwa punkty przewagi po udanym, punktowym serwisie Martyny Kołodziej, przy stanie 15:13. Siatkarki Nike przez dłuższy czas nie potrafiły wyprowadzić skutecznego ataku, grały słabo w przyjęciu i psuły dużo zagrywek. Przy stanie 20:18 dla Silesii trener Kalinowski zdecydował się na klasyczną, podwójną zmianę, która jednak nie była zbyt trafiona, gdyż Nike w jednym ustawieniu odrobiło straty. Jednakże końcówka seta należała do mysłowiczanek, które wykorzystały błędy rywalek i wygrały tę partię do 23.

Drugi set rozpoczął się od asa serwisowego Małgorzaty Kupisz. Siatkarki z Węgrowa popełniły jednak w następnych akcjach parę błędów własnych, które udało się wykorzystać Silesii, przy okazji wypracowując trzypunktową przewagę przy stanie 7:4. Mysłowiczanki grały bardzo dobrze w obronie, zawodniczki Nike popełniały kolejne błędy w ataku, które skutkowały powiększeniem przewagi Silesii. Konsekwentna gra w kontrze i bloku, szczególnie dobrze grającej Anny Grzechnik, doprowadziła do sześciu punktów przewagi. Trener Robert Kupisz próbował poprawić grę Nike, wprowadzając na boisko nowe zawodniczki, lecz nie przyniosło to pożądanego skutku. Set zakończył się punktowym blokiem w wykonaniu siatkarek Silesii, którego wygrały do 18.

Początek trzeciego seta przyniósł proste błędy po obu stronach siatki. Dopiero as serwisowy Dominiki Witkowskiej doprowadził do chwilowego przejęcia inicjatywy przez siatkarki Nike, które na tę partię wyszły jakby bardziej zmotywowane. Jednakże podopieczne trenera Kupisza znów zaczęły popełniać proste błędy, które wykorzystywały siatkarki Silesii, dokładając do tego punktowe bloki i wychodząc na prowadzenie przy stanie 10:8. W tym momencie trener Nike poprosił o czas, po którym gra jego zespołu znacząco się poprawiła. Zawodniczki z Węgrowa szczególnie dobrze zaczęły grać zagrywką, znacząco utrudniając życie przyjmującym gospodyń i doprowadzając do pięciu punktów przewagi przy stanie 21:16. Trener Kalinowski poprosił o czas, po którym jednak zawodniczki Nike po raz kolejny dobrą zagrywką i blokiem zdobywały punkty. Set zakończył się błędem w ataku gospodyń, co pozwoliło Nike na wygranie seta.

Czwarty i jak się okazało ostatni set tego spotkania wyśmienicie zaczęły siatkarki Silesii Volley, które po dobrej grze w kontrze i asie serwisowym Ponikowskiej wygrywały 3:0. Początek tego seta znów obfitował w dużą liczbę błędów zawodniczek Nike, które psuły wiele zagrywek, nie potrafiły też wyprowadzić punktowego ataku. Mysłowiczanki zaczęły grać tak, jak w pierwszym secie, czyli bardzo dobrze w obronie i ataku, co umożliwiło zdobycie aż siedmiopunktowej przewagi przy stanie 14:7. Do dobrej zagrywki i ataku Silesia dokładała także punktowy, agresywny blok, zdobywając w ten sposób punkt przy stanie 17:9. Trener Kupisz znów próbował zmian, zmieniając praktycznie całą pierwszą szóstkę. Nie zmieniło to jednak oblicza gry siatkarek z Węgrowa, które nie dały rady gospodyniom w tym secie, przegrywając seta do 17, po punktowym bloku Kołodziej, i cały mecz w stosunku 3:1.

Silesia Volley – Nike Węgrów 3:1
(25:23, 25:18, 19:25, 25:17)