Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Silesia bez seta w hali Jokera

I liga K: Silesia bez seta w hali Jokera

Plasujący się w połowie tabeli I ligi kobiet Joker Świecie nie miał większych problemów z pokonaniem przedostatnich w zestawieniu siatkarek Silesii Volley. Mysłowiczanki podjęły walkę jedynie w ostatnim – trzecim secie, ale uległy w nim 23:25.

Pierwszy set lepiej zaczęły mysłowiczanki, które prowadziły 3:1, 5:2 i 6:5. Następnie inicjatywę przejęły miejscowe siatkarki. W drużynie Jokera w tym okresie seta dobrze funkcjonował blok, a w ataku brylowała Patrycja Flakus. Punktowały też Kasia Wenerska, Ola Gancarz i Gabrysia Borowska. Przewaga Jokera szybko rosła (10:6, 13:7), a po krótkim czasie na boisku zupełnie dominowały gospodynie (18:10, 20:12). Trener Silesii robił często zmiany, lecz nic to nie dało. Miejscowe wygrały do 16.

Zanim zaczął się drugi set, na trybunach odbyły się oświadczyny. Jeden z kibiców poprosił o rękę swoją wybrankę, a ta oczywiście powiedziała „tak”. Niespodziewany przerywnik nie wybił z rytmu podopiecznych Andrzeja Nadolnego. W drugiej odsłonie to także one dominowały na parkiecie. Szybko uzyskały 3-4 punkty przewagi, a później ją systematycznie zwiększały (5:2, 10:6, 14:8, 19:12, 21:13), by zwyciężyć w odsłonie do 14. W tej części gry na parkiecie pojawiły się Ola Przepiórka, Angelika Strządała i Magda Pytel. Dwie udane akcje tej ostatniej zakończyły seta.

„Dziubek” udanym blokiem zaczęła także trzecią odsłonę, a w niej kibice doczekali się wreszcie emocji. Joker najpierw prowadził 4:2, ale następnie przytrafił mu się mały przestój. Wykorzystały to młode siatkarki ze Śląska, które wyszły na prowadzenie. Z czasem to zaczęło rosnąć i przyjezdne najwyżej wygrywały 11:7. Jokerki po dwóch atakach Flakus, jednym Natalii Matusz i skutecznym bloku odrobiły straty. Silesia jednak znów odskoczyła na dwa oczka i powoli set chylił się ku końcowi (15:13, 16:14, 18:16). Riposta świecianek była mocna, bo pięć kolejnych akcji zakończyło się po ich myśli. Przyjezdne jeszcze zdołały doprowadzić do remisu 22:22, ale ostatnie słowo należało do zawodniczek ze Świecia. Dwa ataki Patrycji Flakus i jeden Eweliny Toborek przypieczętowały ich piątą wygraną w sezonie.

Statuetkę dla MVP meczu otrzymała libero Żaneta Rzepnikowska, która po raz pierwszy zagrała przed świeckimi kibicami w barwach Jokera.

Joker Mekro Świecie – Silesia Volley 3:0
(25:16, 25:14, 25:23)