Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Radomka pokonała Karpaty Krosno 3:1

I liga K: Radomka pokonała Karpaty Krosno 3:1

fot. radomka.com.pl

Siatkarki E.Leclerc Radomki Radom zdobyły kolejne trzy punkty do tabeli pierwszej ligi. Tym razem podopieczne trenera Jacka Skroka pokonały Karpaty Krosno 3:1, chociaż spotkanie lepiej rozpoczęło się dla przyjezdnych. – Ważne, że zdobyliśmy te trzy punkty i tak ten mecz trzeba podsumować – powiedział po spotkaniu Jacek Skrok, trener E.Leclerc Radomki.

W pierwszej rundzie siatkarki z Radomia pokonały na wyjeździe Karpaty 3:2. Tym razem E.Leclerc Radomka wywalczył trzy punkty, choć nie najlepiej rozpoczęła to spotkanie. Choć pierwsze minuty to kilkupunktowa przewaga gospodyń, to w połowie partii otwarcia inicjatywę przejęły przyjezdne, które ostatecznie zapisały na swoje konto zwycięstwo w pierwszym secie, zdobywając od stanu 20:21 cztery punkty z rzędu. Po początkowej wyrównanej walce w partii numer dwa E.Leclerc Radomka odskoczył na bezpieczny dystans (13:7). Tym razem jednak konsekwentnie tę przewagę miejscowe utrzymywały, nie pozwalając rywalkom na odrobienie strat i po zepsutej zagrywce przez rywalki był remis 1:1.Radomianki w sobotni wieczór nie wystrzegały się błędów własnych, ale mimo to prezentowały wyższą jakość gry niż rywalki. Te błędy spowodowały, że na początku trzeciego seta Karpaty nieznacznie prowadziły. Trwało to jednak stosunkowo krótko. Miejscowe odrobiły stratę i po dotknięciu siatki przez rywalki E.Leclerc Radomka prowadził już 16:13 i tę przewagę dowiózł do końca. Bardzo podobny przebieg miał set numer cztery. Znów na początku prowadziły przyjezdne, a potem podopieczne trenera Jacka Skroka odrobiły stratę i wypunktowały rywalki, wygrywając 3:1 i zdobywając trzy punkty do ligowej tabeli.

Ja miałem wrażenie, że na boisku jest spokój, a ja się wygłupiam przy linii bocznej. Z mojej perspektywy wyglądało to tak, że gramy bardzo nierówno i nieodpowiedzialnie. Statystyki pokazują, że przeważaliśmy praktycznie w każdym elemencie, ale jednocześnie, że kompletnie nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Tyle piłek przeleciało przez podwójny blok, kiedy przeciwnik jakieś 80 procent gra wysokimi piłkami na lewe skrzydło, to przyprawiało o palpitację serca. Ważne, że zdobyliśmy te trzy punkty i tak ten mecz trzeba podsumować – powiedział po spotkaniu Jacek Skrok, trener E.Leclerc Radomki.

E.Leclerc Radomka Radom – Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR 3:1
(20:25, 25:20, 25:19, 25:19)

Składy zespołów:
Radomka: Przepiórka, Miechowicz, Borawska, Biała, Ponikowska, Śmieszek, Bator (libero) oraz Samul (libero), Szczepańska, Molenda, Gądek, Kubacka i  Czajka
Karpaty: Mikołajewska, Szczyrba, Pietrzkiewicz, Stronias, Urbanowicz, Brzezińska, Bodasińska (libero) oraz Wojnarowska, Gajer i Krochmal

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: echodnia.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved