Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: PSPS Chemik Police sensacyjnie pokonał ŁKS Łódź

I liga K: PSPS Chemik Police sensacyjnie pokonał ŁKS Łódź

Siatkarki PSPS-u Chemika Police były wyraźnie lepsze od lidera I ligi ŁKS-u Łódź. Koncertowa gra pozwoliła wygrać 3:1 i zainkasować komplet oczek do ligowej tabeli. Po dwóch gładko wygranych setach przez gospodynie łodzianki zaczęły odrabiać straty, ale nie zdołały doprowadzić do tie-breaka, pozostając tym samym bez punktów.

„Wielka radość w naszych sercach” – wołał spiker po zwycięstwie PSPS-u Chemika w pierwszym secie. Wynik 25:18 był zaskoczeniem, ponieważ policzankom nie szło w nowym roku, a ich przeciwnik ŁKS Łódź to lider. Marka przyjezdnych zmobilizowała przede wszystkim Hannę Łukasiewicz. To po atomowych zagrywkach przyjmującej PSPS-u Chemika zdobył kilkupunktową przewagę. Kapitan dała sygnał koleżankom do ataku. Zagrywka, blok i przyjęcie – wszystko funkcjonowało właściwie u Chemiczek.

Żeńska drużyna siatkarska to obecnie jeden z okrętów flagowych ŁKS-u Łódź. Niedawno klub złożył wniosek o miejsce w Orlen Lidze. Przyjezdne były zaskoczone tym, co dzieje się na boisku. Od początku sezonu przegrały tylko 10 setów, a po 50 minutach meczu w Policach następne dwa. Na 2:0 w setach zaatakowała Łukasiewicz. Niewiele wskazywało, że ŁKS wróci do gry, ale gdy nie miał nic do stracenia, rzucił się w pościg. Trener Mariusz Bujek poprosił o czas po nieczystym odbiciu Jasińskiej przy stanie 7:10, ale jego drużyna zareagowała pozytywnie dopiero po wejściu duetu Boguszewska-Widera. PSPS Chemik miał szansę na wygraną 3:0, ale ŁKS Łódź wykazał się stalowymi nerwami i wygrał seta kontaktowego 25:23. Policzanki musiały zebrać się w sobie i jeszcze raz zaatakować lidera. Udało się. Po dobrym finiszu w czwartej partii sensacyjna wygrana za trzy punkty stała się faktem i tym samym to miejscowe zanotowały ważny komplet oczek do ligowej tabeli.

PSPS Chemik Police – ŁKS Łódź 3:1
(25:18, 25:15, 23:25, 25:23)