Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Podział punktów w Świeciu

I liga K: Podział punktów w Świeciu

Z jednym punktem wróciły do Gliwic siatkarki AZS-u ze Świecia. W meczu 20. kolejki o mistrzostwo I ligi akademiczki uległy Jokerowi na wyjeździe 2:3. Taki wynik można uznać za niezły, patrząc z perspektywy gliwiczanek, bo Joker to aktualnie trzecia drużyna zaplecza Orlen Ligi.

Po porażce 0:3 z Wisłą Warszawa były obawy, że gliwiczanki nie będą w stanie nawiązać walki z zespołem, który walczy o miejsce na podium. Tymczasem pierwszego seta wygrały gliwiczanki 25:22. W drugiej odsłonie zdecydowanie lepsze okazały się gospodynie, wygrywając do 25:12. W trzecim secie akademiczki goniły wynik, ale nie dały rady – ulegając 25:20. W czwartej odsłonie tego meczu znów lepsze były podopieczne Wojciecha Czapli, wygrywając 25:22. Najbardziej emocjonująca część tego pojedynku to tie-break. Gliwiczanki szybko objęły prowadzenie 8:4 i wydawało się, że mają już sytuację pod kontrolą, ale gospodynie do walczyły do końca. Ta partia zakończyła się ostatecznie  wygraną Jokera 20:18, a w całym meczu 3:2.

Wywalczony punkt może okazać się bardzo cenny w końcowym rozrachunku, o ile w najbliższą środę gliwicka drużyna zdobędzie trzy punkty w meczu z Karpatami Krosno. Wtedy gliwiczanki będą już bardzo bliskie zajęcia piątego miejsca w rundzie zasadniczej. Pojedynek ten zostanie rozegrany w hali przy ul Kaszubskiej 28 o godz. 18:00.

Joker Świecie – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:2
(22:25, 25:12, 25:20, 22:25, 20:18)