Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Planowe zwycięstwo Wisły Warszawa

I liga K: Planowe zwycięstwo Wisły Warszawa

Nie udało się uczennicom ze Szczyrku wykorzystać atutu własnej hali. Młode podopieczne Wiesława Popika po trzech setach schodziły z parkietu pokonane, a siatkarki Wisły Warszawa podtrzymały passę zwycięstw.

W premierowej odsłonie tego meczu widać było, że gospodynie nie przestraszyły się rywalek, które były zdecydowanymi faworytkami tego spotkania. Siatkarki ze Szczyrku walczyły o każdą piłkę i to przynosiło efekty, zespół SMS-u przez długi czas nie pozwolił rywalkom na nabranie płynności w grze (16:15). W końcówce tej partii dało o sobie znać doświadczenie przyjezdnych, ręka nie zadrżała Ivanie Isailović Monice Kutyle, ważne punkty zdobyła też kapitan Wisły, Barbara Włodarczyk. Set otwarcia meczu powędrował więc na konto stołecznych siatkarek.

Wraz z biegiem czasu przewaga podopiecznych Mirosława Zawieracza stawała się coraz bardziej widoczna. Przyjezdne kontrolowały sytuację na boisku, od samego początku aż do końca drugiego seta nie dały się zaskoczyć. Atak Moniki Kutyły zakończył drugą partię.

Trzeci set był najbardziej jednostronny. Świetnie w ataku spisywała się Justyna Sachmacińska, a jej koleżanki szybko wypracowały sobie bezpieczną przewagę. Od stanu 17:13 wiślaczki zdobyły sześć punktów z rzędu, pozbawiając uczennice ze Szczyrku nadziei na nawiązanie jakiejkolwiek walki. Co ciekawe spustoszenie w szeregach rywalek siała Magdalena Saad, która w tym meczu zagrała na pozycji przyjmującej. Ostatni punkt należał do Eleny Nowgorodczenko, rozgrywająca Wisły pokazała, że potrafi także zaskoczyć rywalki atakiem (25:14).

SMS PZPS Szczyrk – Wisła Warszawa 0:3
(22:25, 19:25, 14:25)