Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pierwsza wygrana Jokera Świecie

I liga K: Pierwsza wygrana Jokera Świecie

Siatkarki Jokera Świecie odniosły pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, pokonując we własnej hali zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Szczyrku. Podopieczne trenera Piotra Sobolewskiego wygrały 3:0, pewnie zgarniając cenne trzy punkty w ligowej tabeli.

Początek spotkania był wyrównany, ale do 6:6 prowadziły szczyrkowianki. Później zawodniczki Jokera zaczęły zyskiwać przewagę – 9:7, 13:9, 17:12. Punktowały w tym fragmencie meczu Karolina Grzelak, Paulina Majkowska i Karolina Bednarek. Pomagały też rywalki, psując zagrywki lub dotykając siatki. Z czasem Jokerki wygrywały już nawet siedmioma punktami (21:14), by ostatecznie zwyciężyć do 18.

Druga partia zaczęła się od prowadzenia 6:1 i 7:2 podopiecznych Piotra Sobolewskiego, ale młode siatkarki z SMS-u bardzo szybko odrobiły straty, doprowadzając do remisu 8:8, a potem było nawet 11:9 i 12:10 dla nich. Trzy punkty z rzędu Patrycji Wyrwy sprawiły, że Joker wyszedł na 15:13. Następnie utrzymywała się niewielka punktowa przewaga gospodyń do stanu 19:17. Udana akcja Karoliny Florczak i as Klaudii Grzelak pozwoliły odskoczyć na cztery „oczka”. Tej przewagi siatkarki ze Świecia już nie roztrwoniły, a seta zakończyła skutecznym atakiem Paulina Majkowska.

Set trzeci rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodyń, które wygrały pierwszych osiem akcji. Trzy punkty zdobyła Grzelak, dwa Majkowska, a jeden Wyrwa. Do tego Rozalia Hnatyszyn zepsuła dwa ataki. Niemoc przyjezdnych przerwała dopiero Oliwia Bałuk. Później Joker prowadził 11:2 i 12:3, ale wówczas uczennicom ze Szczyrku udało się zdobyć pięć „oczek” z rzędu. Rozmowa z trenerem przyniosła skutek, bo po niej Jokerki uciekły na 18:9. Siatkarki SMS-u jednak nie rezygnowały. Skuteczne ataki Zuzanny Góreckiej pozwoliły im się zbliżyć na trzy punkty – 19:22, 20:23 i 21:24. Przy pierwszym meczbolu zablokowana została Grzelak. W kolejnej akcji po autowym ataku Grzelak sędzia przyznał punkt drużynie gospodyń, dopatrując się dotknięcia piłki przez blok SMS-u. Jednak po ich protestach oraz rozmowie z drugim sędzią zmienił zdanie i było 24:23. W kolejnej akcji Małgorzata Sobolewska znów wystawiła piłkę Klaudii Grzelak, a ta postawiła kropkę nad i. Pierwsza ligowa wygrana Jokera stała się faktem.

Joker Mekro Energoremont Świecie – SMS PZPS Szczyrk 3:0
(25:18, 25:21, 25:23)