Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewne zwycięstwo siatkarek Energetyka w Ostrowcu Świętokrzyskim

I liga K: Pewne zwycięstwo siatkarek Energetyka w Ostrowcu Świętokrzyskim

Siatkarki Energetyka Poznań odniosły piąte zwycięstwo w tym sezonie. Poznanianki pewnie w trzech setach pokonały na wyjeździe zespół KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i zajmują trzecie miejsce w tabeli. Spadkowicz z ekstraklasy nie może odnaleźć swojego rytmu. W czterech dotychczas rozegranych spotkaniach wygrał tylko raz i wciąż jest w dolnych rejonach tabeli I ligi kobiet.

Enea Energetyk Poznań był zdecydowanym faworytem tego spotkania. Drużyna z Wielkopolski to pretendent do awansu do Ligi Siatkówki Kobiet, a siatkarki KSZO bardzo pomogły rywalkom w odniesieniu szybkiego zwycięstwa.  Energetyk już w inaugurującej mecz partii pokazał, że przyjechał do Ostrowca po komplet punktów. Ewelina Tobiasz raz za razem gubiła blok gospodyń i atakujące z Poznania nie miały problemów ze zdobywaniem punktów. KSZO znów w jednym ustawieniu potrafił seryjnie gubić punkty, a tak było w tym secie gdy w polu zagrywki pojawiały się Simona Dreczka i Kinga Dybek.

W drugim secie ostrowczanki zdobyły co prawda blokiem trzy punkty, ale nie kończyły wielu ataków, a trener Łukasz Marciniak zaczął poszukiwać alternatywy w ataku i na rozegraniu. Od w miarę wyrównanego początku partii, kiedy było 6:8, szybko zrobiło się 9:15 i 12:21 i stało się jasne, że szczęścia KSZO musi szukać w następnej odsłonie meczu. W trzecim secie pomarańczowo-czarne remisowały 9:9 i rozbudziły nadzieje, ale po chwili  szkoleniowiec  KSZO przerywał mecz na żądanie, gdy jego podopieczne przegrywały 9:12 i 10:18. W końcówce ostrowczanki odrobiły nieco punktów, broniąc meczbole, ale finisz rozpoczęły zbyt późno…

Przez większą część spotkania moja drużyna nie realizowała założeń taktycznych – mówi trener siatkarek KSZO Łukasz Marciniak. – Zespół ze stolicy Wielkopolski wygrał zasłużenie. Praktycznie w każdym elemencie gry Energetyk był drużyną lepszą. Kalendarz gier jest tak ułożony, że już na początku rozgrywek trafiamy na trudnych rywali. Wierzę w to, że dziewczyny się ograją i z każdym meczem będzie coraz lepiej – dodał. Po meczu bardzo smutna była kapitan KSZO. – To był trudny rywal, ale przygotowywałyśmy się do tego meczu tak, żeby go wygrać i to za trzy punkty. Stało się zupełnie inaczej. Nie zrealizowałyśmy założeń taktycznych i to był największy błąd – powiedziała Karolina Szczygieł.

MVP: Ewelina Tobiasz

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Enea Energetyk Poznań 0:3
(18:25, 17:25, 20:25)

KSZO: Salanciova (4), Szczygieł (2), Kobus (8), Abramajtys (4), Kędziora (11), Kawa (4), Samul (libero) oraz Klekot (1), Kacprzak i Kapturska (5)
Energetyk: Jurczyk (3), Dreczka (5), Dybek (17), Tobiasz (1), Muszyńska (13), Sikorska (16), Nowak (libero) oraz Bigdanowicz A., Omelaniuk (4) i Budnik (2)