Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewne zwycięstwo opolanek z Jokerem

I liga K: Pewne zwycięstwo opolanek z Jokerem

Siatkarki Uni Opole nie dały szans Jokerowi Świecie w meczu 20. kolejki I ligi, zwyciężając na własnym boisku 3:0. Tym samym opolanki w niezwykle widowiskowy sposób przerwały serię dwóch ostatnich niepowodzeń. Równorzędna walka trwała jedynie w końcówce pierwszego seta, kiedy opolanki lekko obniżyły swoje loty. W drugiej i trzeciej odsłonie już niepodzielnie rządziły na boisku.

Kiedy w inauguracyjnej odsłonie Uni prowadziło już 17:11, wydawało się, że nic nie odbierze ekipie z Opola pewnej wygranej. Wtedy jednak dopadł ją lekki kryzys, przez co w pewnym momencie zrobił się remis 21:21. Lecz w końcówce gospodynie ponownie pokazały swoją wyższość, a potem ostro poszły za ciosem.

W drugiej partii, nie licząc dwóch pierwszych akcji, już bezapelacyjnie dzieliły i rządziły na boisku, triumfując ostatecznie 25:16. Mimo tak efektownego triumfu do połowy trzeciego seta nic nie wskazywało na to, że siatkarki z Opola ponownie „przejadą się” po rywalkach. W jego połowie było bowiem jeszcze 12:12. Potem jednak nastąpiła demolka. O tym, jaką przewagę zyskał zespół z Opola, najlepiej świadczy fakt, że przyjezdne zakończyły ostatnią odsłonę z jedynie 15 punktami na koncie! Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana atakująca Uni Weronika Sobiczewska.

Uni Opole – Joker Świecie 3:0
(25:22, 25:16, 25:15)