Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewne zwycięstwo Częstochowianki w Mielcu

I liga K: Pewne zwycięstwo Częstochowianki w Mielcu

fot. Michał Szymański

Nie było niespodzianki w Mielcu, gdzie w 23. kolejce I ligi kobiet miejscowa Stal podejmował Częstochowiankę. Wyżej plasująca się w tabeli rozgrywek drużyna gości wygrała to spotkanie w trzech setach. Mielczanki podjęły walkę jedynie w ostatniej partii.

 Od pierwszych akcji to przyjezdnym gra układała się dużo lepiej. Siatkarki Stali popełniały kolejne błędy w ataku, budując przewagę rywalek. Te dołożyły też dwie serie udanych kontr, co tylko zwiększyło różnicę na ich korzyść. Mielczanki miały ogromne problemy ze skończeniem swoich akcji, a to wykorzystywały przeciwniczki – w kontrze i w bloku. W ostatnich chwilach partii premierowej ekipa z Mielca pokazała, że i ona potrafi wybronić piłki w polu i zamienić to na punkty, jednak było już za późno na odrabianie strat i set padł łatwym łupem częstochowianek.

Przez długi czas w drugiej partii kibice z Mielca oglądali więcej błędów niż siatkarskich akcji. Tak wyglądała większość seta. Stal nadal nie grała skutecznie, a rywalki wykorzystywały jej nieskończone akcje. Jedna udana zagrywka nie mogła zmienić sytuacji na boisku, tym bardziej, że zespół z Częstochowy coraz lepiej spisywał się w ataku. Kolejne kontry, a także udany blok budowały przewagę ekipy gości, która coraz pewniej zmierzała do wygranej także w tej odsłonie.

Przyjezdne kolejną rozpoczęły dwoma blokami, ale wystarczyła tylko chwila, by sytuacja diametralnie się zmieniła. Stal zagrała zagrywką, a kilka wymian później wypracowała przewagę udanym blokiem oraz kontrą. Dwa kolejne punkty podarowały im też częstochowianki. Wyraźne prowadzenie mielczanek długo się nie utrzymało, a serwis ekipy gości oraz jej dwie kontry zaczęły zmieniać sytuację na tablicy wyników. Mielczanki nie oddawały łatwo pola, ponownie kończąc akcje w kontrze. Chwilę później odpowiedziały im znowu rywalki, a wyrównana gra trwała w najlepsze. Po udanym bloku miejscowych w końcówce wydawało się, że Stal przedłuży to spotkanie. Tymczasem w najważniejszym momencie Częstochowianka i jej opanowanie zmieniły losy seta, a całe spotkanie zakończyło autowe zbicie Stali.

Stal Mielec – Częstochowianka Częstochowa 0:3
(15:25, 20:25, 23:25)

Składy zespołów:
Stal: Ściurka (4), Ząbek (8), Rzenno (6), Mikołajewska (7), Michalewicz (2), Cygan (5), Kucińska (libero) oraz Gorzkiewicz (1), Dzido (1), Woźniczka i W. Murdza (libero)
Częstochowianka: Łukasiewicz (15), Mroczek (7), Stachowicz (2), Oktaba (3), Lach (5) Sieradzka (6), Wysokińska (libero) oraz Szumera (11), Matyszczak, Ociepa i Stroińska

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela I ligi kobiet 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved