Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Opolanki wygrały w stolicy z Mazovią po tie-breaku

I liga K: Opolanki wygrały w stolicy z Mazovią po tie-breaku

Czwartą wygraną z rzędu zanotowało właśnie Uni Opole. Tym razem podopieczne trenera Nicoli Vettoriego odniosły zwycięstwo w Warszawie nad Mazovią, ale „dopiero” po tie-breaku. Opolanki prowadziły już 2:0, ale pozwoliły gospodyniom doprowadzić do wyrównania. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Weronika Sobiczewska.

Tym samym ten triumf był dość słodko-gorzki, gdyż wszystkie ekipy bezpośrednio je wyprzedzające zdobyły po trzy punkty i teraz już opolanki praktycznie nie mają szans na czwarte miejsce. Z drugiej strony nieco przybliżyły się do utrzymania szóstej lokaty, gdyż swoje spotkanie przegrała Wisła Warszawa, która ma pięć „oczek” mniej, ale też dwa spotkania zaległe, w tym jedno z outsiderem zmagań z Włocławka.Brak pełnej puli boli zespół z Opola tym bardziej, że pierwszego seta przyjezdne wygrały dość pewnie, a w drugim w niesamowitym stylu odwróciły jego losy. Rywalki bowiem kapitalnie zaczęły i prowadziły w nim już 10:3. Potem jednak podopieczne Nicoli Vettoriego zwarły szeregi, przez co sukcesywnie odrabiały straty, aż doprowadziły do walki na przewagi, gdzie już zachowały więcej zimnej krwi i zwyciężyły 30:28.

O dziwo jednak to nie podziałało na nie mobilizująco, a wręcz przeciwnie. W dwóch kolejnych partiach za każdym razem warszawianki zwyciężały do 18. To już z kolei podziałało na Uni jak zimny prysznic, albowiem na tie-breaka jego przedstawicielki wyszły bardzo zdeterminowane i nie dały miejscowym większych szans. Warto odnotować, iż MVP spotkania została atakująca Uni Opole Weronika Sobiczewska.

Bluesoft Mazovia Warszawa – Uni Opole 2:3
(17:25, 28:30, 25:18, 25:18, 7:15)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: nto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved