Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Niezwykle ważne zwycięstwo Jokera Świecie

I liga K: Niezwykle ważne zwycięstwo Jokera Świecie

fot. joker-swiecie.pl

Mecz pomiędzy Jokerem Świecie i Karpatami Krosno miał ogromne znaczenie dla tabeli I ligi kobiet i walki o miejsce w play-off. Świecianki pokonały rywala we własnej hali 3:0 i mają teraz nad Karpatami cztery punkty przewagi, zajmując ostatnie miejsce gwarantujące grę w play-off. Do końca rundy zasadniczej pozostały cztery kolejki.

Pierwszy raz w tym roku zespół Jokera zaczął zawody swoją żelazną „szóstką”. Powróciły do niej Paulina Majkowska i Patrycja Wyrwa. Na pozycję libero z konieczności musiała wrócić Pola Nowacka, zastępując kontuzjowaną Aleksandrę Żurawską.Inauguracyjny set był wyrównany – aż dziesięć razy na tablicy pojawiał się remis. Częściej na prowadzeniu była drużyna gospodyń, jednak większej przewagi niż trzy „oczka” (19:16, 21:18) nie udało się jej osiągnąć. W końcówce krośnianki doprowadziły do remisu 23:23, ale w kluczowym momencie zagrywkę zepsuła Agata Pietrzkiewicz, potem atak Darii Szczyrby zablokowała Karolina Bednarek.

Druga odsłona zaczęła się od mocnego uderzenia Jokerek, które wyszły na prowadzenie 8:1, 9:2 i 10:3. Duża w tym zasługa Karoliny Florczak, która zdobyła pięć „oczek”. Potem podopieczne Piotra Sobolewskiego utrzymywały bezpieczną przewagę 4-6 punktów (10:6, 13:8, 16:11, 18:12). Oprócz Florczak wśród gospodyń punktowały Klaudia Grzelak, Patrycja Wyrwa i Paulina Majkowska. W końcówce Karpaty dwa razy zbliżyły się na trzy „oczka” (18:21, 19:22), ale na więcej im siatkarki ze Świecia nie pozwoliły.

Trzeciego seta świecianki zaczęły od 1:3, lecz momentalnie odrobiły straty. Później wynik długo oscylował wokół remisu. Dopiero od stanu 12:12 gospodynie zaczęły budować przewagę, odskakując na 3-4 punkty (15:12, 17:13), 18:14). To pozwoliło do końca kontrolować wynik. Krośnianki przy 24:18 wybroniły jednego meczbola, ale po chwili Iwona Krochmal zepsuła zagrywkę i zawodniczki Jokera mogły cieszyć się z trzeciego w tym sezonie zwycięstwa 3:0. Ta wygrana sprawiła, że Joker ma teraz cztery punkty przewagi nad Karpatami, a do końca rundy zasadniczej pozostały cztery kolejki.

Joker Mekro Energoremont Świecie – Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR 3:0
(25:23, 25:20, 25:19)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: joker-swiecie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved