Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Mysłowiczanki nie sprostały Wiśle Warszawa

I liga K: Mysłowiczanki nie sprostały Wiśle Warszawa

Zaledwie nieco ponad 80 minut potrzebowały zawodniczki Wisły, aby odnieść czwarte zwycięstwo w tym sezonie I ligi. W sobotę warszawianki bez najmniejszego trudu pokonały na wyjeździe Silesię Volley Mysłowice 3:0. Po tym pojedynku warszawska drużyna zajmuje w tabeli pierwszej ligi drugie miejsce.

Wprawdzie ekipa gospodyń starała się z całych sił, ale Wisła prezentowała się naprawdę dobrze. Od pierwszych akcji zawodniczki Zawieracza spokojnie budowały przewagę, dobrze grała Barbara Włodarczyk. Kapitan warszawskiej drużyny w środę nie wystąpiła w Murowanej Goślinie, aby podleczyć kontuzję barku, której doznała jeszcze przed pierwszym spotkaniem sezonu. Bardzo dobrze ze środka atakowały też Ivana Isailović i Monika Naczk, obie skutecznie spisywały się również w bloku. Wisła szybko zdobyła prowadzenie 11:5, a następnie 20:13. Ostatni punkt w secie zdobyła blokiem rozgrywająca Elena Nowgorodczenko.

W drugiej partii zespół przyjezdnych od początku do końca kontrolował wydarzenia na parkiecie. Praktycznie tylko pierwsze minuty były wyrównane. Później już przewaga Wisły była niezagrożona. Gospodynie nie były w stanie przeciwstawić się akcjom warszawianek, którymi ponownie pięknie kierowała Nowgorodczenko. Drugiego seta warszawski zespół wygrał 25:17.

Więcej emocji było w trzeciej i jak się później okazało ostatniej odsłonie meczu. Włodarczyk i koleżanki utrzymywały kilka punktów przewagi, ale w końcówce ambitnie walczące zawodniczki Silesii doprowadziły do wyniku 21:20. Wtedy o przerwę poprosił trener zespołu. Po niej Wisła zdobyła cztery punkty, a rywalki tylko jeden. Pierwszą piłkę meczową wykorzystała od razu Kutyła.

Silesia Volley MSK MOSiR Mysłowice – Wisła Warszawa 0:3
(16:25, 17:25, 21:25)