Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: MKS Dąbrowa Górnicza dał lekcję uczennicom ze Szczyrku

I liga K: MKS Dąbrowa Górnicza dał lekcję uczennicom ze Szczyrku

W środę spotkały się dwie niepokonane w I lidze zespoły. Ostatecznie MKS Dąbrowa Górnicza dał prawdziwą lekcję siatkówki uczennicom SMS-u Szczyrk. Młode siatkarki SMS-u w dwóch pierwszych setach zdobyły łącznie… 24 punkty. Starały się podjąć rękawice w trzeciej odsłonie, ale i tym razem musiały uznać wyższość rywalek.

Mecz dwóch niepokonanych drużyn tylko na początku był zacięty. Najpierw gospodynie po ataku Sandry Szczygioł prowadziły 3:1, przyjezdne odpowiedziały skuteczną grą w wykonaniu Pauliny Damaske. Zawodniczka ta punktowała w ataku oraz polu zagrywki i to podopieczne trenera Waldemara Kawki prowadziły 4:3. Kilka chwil później swoją wyższość na boisku potwierdziły dąbrowianki, w ataku nie do zatrzymania była Aleksandra Lipska i po jej atakach było 10:6. Dąbrowianki powiększyły przewagę do sześciu punktów (15:9) i pomimo chwilowego przestoju, jaki im się przydarzył, całkowicie przejęły inicjatywę na boisku i dyktowały warunki gry. Młode siatkarki ze Szczyrku popełniły wiele błędów własnych i traciły dystans punktowy do swoich rywalek. Po tym jak z piłki przechodzącej zaatakowała Małgorzata Lis, było 19:13. Do końca seta dominowały miejscowe siatkarki, które rozgromiły swoje rywalki w stosunku 25:14.

Ekipa z Zagłębia poszła za ciosem, odrzuciła swoje rywalki od siatki i po serii zagrywek Sandry Szczygioł na tablicy wyników widniał rezultat 10:3. Dopiero przy stanie 13:4 uczennicom ze Szczyrku częściowo udało się odrobić starty po tym, jak dwukrotnie została zablokowana Aleksandra Lipska przez Klaudię Laskowską (7:13). Był to chwilowy zryw drużyny gości, która wyraźnie ustępowała swoim rywalkom. Przyjezdne miały problemy z przyjęciem, nie kończyły swoich ataków i zostały rozbite w drugiej partii spotkania, seta tego przegrały 10:25.

Dla drużyny gości trzeci set był grą o pozostanie w meczu. Zespół gości na początku seta prowadził 4:2, w roli głównej po raz kolejny wystąpiła Paulina Damaske. Uczennice po ataku Karoliny Drużkowskiej miały trzypunktową zaliczkę (10:7), którą na skutek błędów własnych straciły i był remis 10:10. Podopieczne Waldemara Kawki toczyły wyrównany pojedynek do stanu 13:13, po czym swoją wyższość udokumentowały dąbrowianki. Serią zagrywek popisała się Dorota Ściurka i tablica wyników wskazała rezultat 18:14 dla MKS-u. Był to moment zwrotny seta oraz całego seta. Gospodynie ponownie dominowały w każdym elemencie siatkówki i prowadziły 23:16. W końcówce przydarzył im się przestój, który nie miał większego znaczenia na końcowy rezultat. Ostatecznie to miejscowe zawodniczki wygrały 3:0 i odniosły trzecie zwycięstwo w lidze.

MKS Dąbrowa Górnicza – SMS PZPS Szczyrk 3:0
(25:14, 25:10, 25:21)