Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Mielczanki zaskoczyły faworyta w Tarnowie

I liga K: Mielczanki zaskoczyły faworyta w Tarnowie

fot. UKS SMS Szóstka Mielec

Bardzo przykrą niespodziankę sprawiły swoim kibicom siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów. W pierwszoligowym meczu rozegranym w sobotę w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, podopieczne trenera Michała Betlei przegrały 2:3 z beniaminkiem, UKS Szóstka Mielec. Najlepszą zawodniczką spotkania uznana została mielczanka, Dominika Mikołajewska.

W pierwszym secie po wyrównanym początku, gospodynie szybko uzyskały pięciopunktową przewagę (8:3). Po punktowym bloku przyjezdnych na tablicy pojawił się wprawdzie wynik 8:7, kolejne minuty zdecydowanie należały jednak do tarnowianek, które po ataku z drugiej linii Joanny Sikorskiej prowadziły 15:7. W odpowiedzi mielczanki doprowadziły do stanu 18:15, nie powiększyły już jednak swojego dorobku, a ostatni w pierwszym secie punkt zdobyła po asie serwisowym Paulina Głaz.Druga partia rozpoczęła się od trzech punktów gospodyń. Chwilę później po błędzie rywalek Grupa Azoty PWSZ prowadziła 6:2. Od stanu 6:4 tarnowianki zdobyły sześć punktów z rzędu i po punktowym bloku wyszły na prowadzenie 12:4. W odpowiedzi dwa punkty – po błędach tarnowskich siatkarek – zdobyły wprawdzie mielczanki, ale od wyniku 15:9 znów uwidoczniła się wyższość ekipy trenera Michała Betlei. Po ataku Mai Grodzkiej Grupa Azoty PWSZ prowadziła 20:10, po asie serwisowym Aleksandry Mikołajewskiej było natomiast 24:13. W następnej akcji tarnowska rozgrywająca pomyliła się wprawdzie przy zagrywce, ale punkt Pauliny Głaz zakończył rywalizację w tym secie.

W trzecim secie początek znów był wyrównany. Tarnowianki prowadziły nawet 3:2, szybko zrobiło się jednak 7:4 dla przyjezdnych. Gospodynie zbliżyły się na dystans jednego tylko punktu (6:7), potem przegrały jednak cztery kolejne akcje i po autowym ataku Pauliny Głaz było 7:13. Podwójny blok Mai Grodzkiej i Klaudii Grzelak pozwolił gospodyniom na doprowadzenie do wyniku 14:16, ale punkt zdobyty bezpośrednio z zagrywki przez Dominikę Mikołajewską spowodował, że rywalki prowadziły różnicą pięciu „oczek” (14:19). Po ataku Marceliny Glinieckiej na tablicy pojawił się wynik 18:21 i odżyły nadzieje tarnowskich kibiców. Kolejne trzy punkty zdobyły jednak siatkarki z Mielca. Tarnowianki obroniły jeszcze cztery piłki setowe, ale ostatecznie przegrały 22:25.

Czwarta odsłona rozpoczęła się od niewielkiej przewagi mielczanek, które prowadziły 5:3, po akcji Joanny Sikorskiej było jednak 7:6 dla zespołu z Tarnowa. Przy stanie 9:9 szala wygranej zaczęła przechylać się na stronę przyjezdnych, które zdobyły cztery punkty z rzędu. Potem pięć kolejnych piłek wygrały jednak gospodynie i po błędzie Elżbiety Szymańskiej tarnowianki prowadziły 20:16. Gdy po atakach Magdaleny Jurczyk i Joanny Sikorskiej, na tablicy pojawił się rezultat 22:18, wydawało się, że jest po meczu. Tymczasem gospodynie straciły sześć punktów z rzędu i musiały bronić dwóch setboli. Wybroniły je, a po punktowej zagrywce Joanny Sikorskiej wyszły na prowadzenie i miały trzy meczbole (ostatniego przy stanie 27:26). Końcówka należała jednak do rywalek, które ostatni punkt zdobyły, blokując atak Marceliny Glinieckiej.

W tie-breaku pierwszy punkt zdobyły – po autowym ataku rywalek – siatkarki z Tarnowa, szybko jednak zrobiło się 2:6. Potem tarnowianki trzykrotnie zbliżały się na dystans dwóch tylko punktów (4:6, 5:7 i 7:9), po czasie wziętym przez trenera Romana Murdzę mielczanki prowadziły jednak 11:7. Dwa punkty zdobyte bezpośrednio z zagrywki przez Aleksandrę Mikołajewską pozwoliły siatkarkom Grupy Azoty PWSZ na doprowadzenie do wyniku 11:13, a chwilę później po zepsutym ataku Agnieszki Cur było 13:14. W kolejnej akcji środkowa UKS-u Szóstki nie popełniła już jednak błędu, pieczętując wygraną swojej ekipy.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Szóstka Mielec 2:3
(25:15, 25:14, 22:25, 28:30, 13:15)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: tarnow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved