Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Mielczanki pokonały Budowlanych Toruń przed własną publicznością

I liga K: Mielczanki pokonały Budowlanych Toruń przed własną publicznością

Drużyna SPS Stal Mielec wreszcie się przełamała i odniosła pierwsze w tym sezonie zwycięstwo we własnej hali. Mieleckie siatkarki pokonały Budowlanych Toruń. Dzięki tej wygranej mielczanki awansowały na 6. miejsce w ligowej tabeli. Zespół z Torunia z zaledwie jednym punktem na koncie po sześciu meczach zajmuje przedostatnie miejsce.

Jako młody zespół musimy dać sobie czas. Będziemy ciężko, rzetelnie pracować, a tzw „flow” samo przyjdzie! Mamy w drużynie zawodniczki które jeszcze rok temu były juniorkami. 1 liga to dla nich nowe środowisko w którym naprawdę dobrze się odnajdują, ale potrzeba cierpliwości do osiągnięcia szczytowej formy. „Małymi kroczkami, a dojdziesz do celu, takim sposobem doszło już wielu”- mnie to przysłowie uspokaja, nie wywiera presji. Sezon jest długi i wierzę, ze takie nastawienie przynieście sukces – mówiła przed tym spotkaniem rozgrywająca toruńskiej drużyny, Iwona Zuzel.

Zespół Budowlanych na pierwsze zwycięstwo będzie jeszcze musiał poczekać, bowiem siatkarki mieleckiej Stali nie miały większych problemów w pokonaniu torunianek. Zespół gości jedynie w drugiej partii zdołał nawiązać walkę. W pierwszym secie to mielczanki od początku do końca kontrolowały grę. Szybko wypracowały pięciopunktową przewagę, choć w pewnym momencie drużyna gości zdołała zbliżyć się na dwa punkty. Mielczanki nie dały sobie jednak wydrzeć przewagi i pierwszą partię zakończyły z wynikiem 25:15.

Przez większość drugiego seta to również Stal prowadziła, mając dwu-trzypunktową przewagę. Zespół z Torunia w końcówce zdołał jednak doprowadzić do remisu 18:18, a później wyjść na prowadzenie 22:19 i to mielczanki musiały gonić wynik. Swoją pierwszą piłkę setową drużyna gości zmarnowała, ale ostatecznie doprowadziła do wygranej 26:24. Kolejne dwa sety to już zupełna dominacja mielczanek. Gospodynie w obu partiach miały przewagę kilkunastu punktów. Trzeciego seta wygrały do 11, a czwartego do 15.

MVP: Edyta Rzenno

Stal Mielec – Budowlani Toruń 3:1
(25:15, 24:26, 25:11, 25:15)