Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: ŁKS pewnym krokiem wszedł do półfinału

I liga K: ŁKS pewnym krokiem wszedł do półfinału

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź po raz drugi potwierdziły swoją dominację w meczu ćwierćfinałowym I ligi kobiet. Łodzianki ponownie wygrały 3:0 z Silesią Volley Mysłowice, tym razem we własnej hali i pewnie awansowały do półfinału. Na rywala muszą jednak jeszcze poczekać.

Łodzianki po ubiegłotygodniowej wygranej 3:0 w Mysłowicach w sobotę chciały zakończyć sprawę awansu do półfinału. W pierwszym secie, gdy Majka Szczepańska zepsuła zagrywkę przy stanie 2:3, mysłowiczanki nie wiedziały chyba jeszcze, co je za chwilę czeka. W polu zagrywki gospodyń pojawiła się bowiem Katarina Osadchuk i ŁKS zdobył siedem kolejnych punktów z rzędu. Przyjezdne w żaden sposób nie mogły sobie poradzić z trudną zagrywką reprezentantki Australii, a jeśli już udawało się im ją podbić, to najczęściej oddawały piłkę za darmo. Tak szybko zdobyta przewaga pozwoliła łodziankom na swobodną grę w dalszej części seta. Bardzo dobrze rozgrywała piłki Patrycja Tomczyk, a na skrzydłach szalały Agnieszka Wołoszyn i Katarzyna Sielicka. Gdy po ataku tej drugiej ŁKS prowadził już 18:8, było jasne, że nic nie zabierze zwycięstwa gospodyniom. Łodzianki bezlitośnie obijały blok rywalek i wbijały kolejne gwoździe w parkiet, a zespół gości niczym bokser po nokaucie przyglądał się temu i przegrał wysoko do 13.

W drugiej partii na przyjęciu zespołu z Mysłowic pojawiła się nominalna atakująca, Ewa Borowiecka, z kolei w drużynie ŁKS-u na parkiecie zameldowała się po przerwie Monika Smitalova. Przyjezdne poprawiły nieco przyjęcie, co od razu przełożyło się na ich lepszą skuteczność w ataku, jednak wciąż nie unikały błędów. Od stanu 4:4 ŁKS zdobył cztery kolejne punkty, jednak Silesia tym razem podjęła walkę i nie pozwoliła rywalkom odskoczyć zbyt daleko. Punktowały Majka Szczepańska oraz Gabriela Ponikowska, której udało się zastopować kilka ataków rywalek blokiem. Do stanu 13:11 dla ŁKS-u mysłowiczanki dzielnie walczyły, potem jednak zaczęły popełniać proste błędy, a gdy Karolina Olczyk nadziała się na blok Alicji Leszek, było już 18:12 dla gospodyń. W zespole ŁKS-u na boisku pojawiła się Agata Oleksy, a łodzianki już spokojnie grając punkt za punkt, dokończyły tego seta. Zakończył go udany atak Moniki Smitalovej (25:19) i podopieczne trenera Macieja Bartodziejskiego prowadziły już 2:0.

W trzecim secie siły i pomysłu na grę siatkarkom Silesii starczyło tylko do stanu 8:6 dla ŁKS-u. Od tego momentu łodzianki znów przyspieszyły i nie miało żadnego znaczenia to, kto był obecnie na boisku. Izabela Wasiak zastąpiła Agnieszkę Wołoszyn, Agata Oleksy Katarzynę Brydę, a łodzianki dalej punktowały bezradnego rywala. Po skutecznym bloku niewysokiej Oleksy było już 15:9 i ŁKS pewnym krokiem zmierzał do półfinału. Od tego momentu zespołowi gości udało się jeszcze zdobyć zaledwie 3 punkty, a w zespole ŁKS-u punktowały na zmianę Katarzyna Sielicka, Izabela Wasiak, a także wprowadzona na parkiet Karolina Sawaniewicz. Po ataku tej ostatniej ŁKS prowadził już 23:11, a po kolejnej akcji zakończonej przez Alicję Leszek ŁKS miał piłkę meczową. Silesia obroniła ją dzięki skutecznemu zbiciu Karoliny Olczyk, ale po chwili ta zawodniczka popsuła zagrywkę i tym sposobem zakończyła sezon Silesii Volley Mysłowice. ŁKS awansował do półfinału, ale swojego rywala pozna dopiero w poniedziałek lub wtorek, gdy zakończy się rywalizacja Jokera Świecie i Karpat Krosno.

ŁKS Commercecon Łódź – Silesia Volley Mysłowice 3:0
(25:13, 25:19, 25:12)

stan rywalizacji play-off: 2:0 dla ŁKS-u
awans do półfinału: ŁKS Łódź

ŁKS: Leszek (4), Osadchuk (3), Bryda (5), Sielicka (14), Tomczyk (3), Wołoszyn (7), Szyjka (libero) oraz Wasiak (4), Oleksy (2), Sawaniewicz (3), Kucharczyk, Pawłowska (libero) i Smitalova (6)
Silesia Volley: Olczyk (5), Berkowska (4), Wieczorek, Karsztun (1), Ponikowska (4), Szczepańska (5), Zawadzka (libero) oraz Soja (1) i Borowiecka (3)