Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: KSZO bez większych szans w Szczyrku

I liga K: KSZO bez większych szans w Szczyrku

W zaległym meczu 1. kolejki I ligi kobiet SMS PZPS Szczyrk zmierzył się w środę z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Uczennice ze Szczyrku pokonały przeżywającego ogromne kłopoty organizacyjne rywala 3:0 i poprawiły swoją sytuację punktową w tabeli. KSZO nadal zajmuje trzecie miejsce do końca i na razie nie widać nadziei na poprawę sytuacji ostrowieckiego klubu.

Od początku pierwszej partii kilkupunktową przewagę osiągnęły siatkarki SMS. Prowadziły 8:5, 10:7. Chociaż ostrowczanki zdobyły cztery punktem blokiem i zmniejszyły dystans do stanu 14:13, to nie były w stanie odpowiedzieć na szybką grę SMS.W zespole gospodyń dobrze radziły sobie Martyna Czyrniańska (15 pkt.) oraz Julita Piasecka (12 pkt.).

Początek drugiego seta należał do podopiecznych Marcina Cebo, ale od prowadzenia gości 7:6 szybko zrobiło się 15:10 dla miejscowych. Co prawda pomarańczowo-czarne zmniejszyły dystans i było 17:15, 20:19 i 22:21, ale w decydujących akcjach zabrakło im precyzji i górą były siatkarki SMS. Grę zespołu z Ostrowca Świętokrzyskiego próbowała ciągnąć Monika Kawa, która w całym meczu zdobyła 17 punktów, ale nie miała wystarczającego wsparcia od koleżanek z drużyny.

W trzecim secie utrzymywała się kilkupunktowa przewaga SMS, która prowadziła 5:4, 10:8 i 13:9. Od stanu 16:16 wzrosły nadzieje ostrowczanek na to, KSZO wygra tę partię i utrzyma się w meczu, zwłaszcza przy stanie 19:21. Powtórzył się jednak scenariusz z wcześniejszych meczów i zespół gości  w jednym ustawieniu stracił aż sześć punktów w jednym ustawieniu i zszedł z parkietu pokonany.

SMS PZPS I Szczyrk – KSZO Ostrowiec Św. 3:0
(25:18, 25:21, 25:21)

SMS: Czyrniańska (15), Kulig (3), Piasecka (12), Pierzchała (3), Poreda (4), Szlagowska (10), Mazur (libero) oraz Justka (libero) Borowczak (4), Damaske, Stefanik (5) i Hyży (2)
KSZO: Klekot (1), Kacprzak (6), Marcyjanik (7), Piotrowska (4), Kobus (6), Kawa (17), Rdzanek (libero) oraz Szczygieł (2), Błaszczyk i Kmuk